Şimdi yükleniyor

iPhone Nasıl Sıfırlanır? (iPhone Resetleme)

iphone-sifirlama-iphone-resetleme

iPhone Nasıl Sıfırlanır? (iPhone Resetleme)

Son Güncelleme tarihi 28 Haziran 2017 by Müşteri hizmetleri

Çoğu zaman iPhone’u sıfırlamak bir ihtiyaçtır. iPhone sıfırlamaya ek olarak kullanılabilecek tabir ise iPhone resetlemedir. iOS cihazlarda Apple’ın kurduğu gelişmiş ekosistem ile bunu yapmak oldukça kolaydır ve sıfırlama işlemi için geniş seçenekler söz konusudur.

teknik destek

Öncelikle iPhone’u sıfırlamak için ana ekrandan Ayarlar uygulaması açılır ve sırası ile Genel > Sıfırla (en aşağıda yer almaktadır) menüsüne gidilir. Bu menüde aşağıda yer alan altı sıfırlama seçeneği karşınıza gelecektir. Bunlar;

iPhone-Sifirlama iPhone Nasıl Sıfırlanır? (iPhone Resetleme)

  1. Tüm Ayarları Sıfırla: iPhone’unuzun tüm ayarlarını bu seçenek ile sıfırlayabilirsiniz. Fotoğraflarınız, müzikleriniz veya diğer verileriniz bu sıfırlamadan etkilenmeyeceklerdir.
  2. Tüm İçerikleri ve Ayarları Sil: Bu seçenek ise iPhone’unuzu baştan aşağı sıfırlamak, resetlemek içindir. Ayarlarınız ve tüm verileriniz bu seçenek ile silinecektir.
  3. Ağ Ayarlarını Sıfırla: Bu seçenek ile iPhone’unuzun ağ (Wi-Fi ve Hücresel) ayarlamaları sıfırlanacaktır. Buna VPN ayarları da dahildir.
  4. Klavye Sözlüğünü Sıfırla: iPhone’unuzun klavyesi yazdıklarınızdan sürekli bir şeyleri kayıt altına alır ve böylece yazma eğiliminize göre gelecekte rahat edebilirsiniz. Bu seçenek ile klavye sözlüğünü sıfırlayabilirsiniz.
  5. Ana Ekran Yerleşimini Sıfırla: iPhone’unuzun ana ekranının öncelikle varsayılan şekline geri getirir ve diğer sonradan indirdiğiniz uygulamaların yerleşimi de sıfırlanır.
  6. Konum ve Gizliliği Sıfırla: Konum ve gizlilik ayarlarınız sıfırlanır.

Özetle tam bir iPhone sıfırlaması için kullanılacak seçenek ikinci yani “Tüm İçerikleri ve Ayarları Sil” seçeneğidir.

teknik destek

6 yorum

comments user
Bayram Efe

Cihazım için paylaşımınız yeterli olmuştur cihazımı düzenli bir şekilde resetledim.teşekkür ederim…

comments user
Yasir Nakliyat

iphone cihazım için konunuz çok net bir şekilde aydınlattı beni,çok teşekkür ederim

Yorumlar kapalı.