İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kapalı Bile Olsa iPhone’un Yerini Tespit Etmemiz Mümkün Olacak

ABD Patent ve Marka Ofisi tarafından verilen yeni patent iPhone hırsızlık olaylarını epeyce azaltacak gibi görünüyor. Bu patente göre iPhone kapalı bile olsa “iPhone’umu bul” özelliği sayesinde yeri tespit edilebiliyor.

teknik destek

Eğer iPhone’umuz kaybolursa yada çalınırsa harita üzerinden yerini tespit etmemiz mümkün. Fakat bulabilmeniz için ayarlardan “iPhone’umu bul” özelliğinin açık olması gerekli. Özellik telefon açıksa ve internet bağlantısı varsa işe yarıyor. Kapalı yada şarjı bitmiş bir iPhone’u kendi çabalarımızla bulmamız neredeyse imkansız.

US20160323703 numaralı Apple’ın yeni patenti ile Apple, iPhone’lara yeni bir özellik ekliyor. Bu özellik sayesinde iPhone, periyodik olarak yer bildirimi yapacak. E-posta veya metin mesajları ile kullanıcıların cihazın izini bulmalarına yardımcı olacak olan bu özelliğin iPad ve MacBook’ta çalışıp çalışmayacağı belirsiz.

Apple’ın biten bir batarya ile nasıl konum bilgilerini almaya devam edeceği henüz net değil. Fakat bu özelliğin iPhone’lara eklenmesi gerçekten kullanıcıların güvenliği açısından çok önemli. Özellik muhtemelen iPhone 8 ile birlikte kullanıma sunulacak.

teknik destek