iPhone önbellek temizleme (RAM boşaltma) yöntemi

iPhone önbellek temizleme (RAM boşaltma) yöntemi

iPhone önbellek temizleme uygulaması kullanarak gün içerisinde aşırı kullanımdan dolayı kasan telefonlar için tercih edilebilir.

Bugün iPhone‘da en hızlı önbellek temizleme (RAM boşaltma) için keşfettiğimiz özel bir yöntemi sizlerle paylaşacağız. Belki pek çoğunuz bu yöntemi biliyordur ancak eminiz ki bilmeyen sayısı daha fazla.

iPhone önbellek temizleme

iOS’ta RAM’i diğer mobil işletim sistemlerine göre kontrol etmek ve gerektiği durumlarda boşaltmak o kadar kolay değildir. Elbetteki bunun bu şekilde olmasının en büyük nedeni, RAM boşaltmaya kolay kolay ihtiyaç duymayacak olmamızdan geçiyor. Çünkü iOS ekosistemi eşsiz bir çalışma yapısına sahip ve kolay kolay kullanımda RAM konusuna bağlı bir aksaklık söz konusu olmuyor.

iPhone önbellek temizleme uygulaması

Çok sayıda ön bellek temizleme programı bulunuyor. Örnek bunlardan biri “Mobile Security”. Ancak olur ya herhangi bir uygulamayı kullanırken veya genel kullanımınızda anlık yavaşlıklar ve akabinde donmalar oluşuyorsa, hemen paylaşacağımız bu yöntemi uygulayarak basit bir şekilde uygulama önbelleğini temizleyebilir/RAM’i boşaltabilir, pek çok sorunu giderebilirsiniz.

iPhone önbellek temizleme (RAM boşaltma) yöntemi

Arka planda dilediğiniz kadar uygulamayı ister açın isterseniz kapatın. Bu önemli değil. Şimdi kapatmak için kaydırın düğmesi ekranda belirene kadar güç düğmesine basılı tutun.

Kapat düğmesi ekrana geldiğinde parmağınızı güç düğmesinden çekin ve ana ekran düğmesine bu ekran kapanana kadar basılı tutun.

Evet, işte hepsi bu kadar! Şimdi farkı rahatlıkla hissedebilirsiniz.

iPhone hilelerini her zaman paylaşıyoruz ve aynı zamanda internetten bulduğumuz ve deneyimlediğimiz özel hileleri de sizlerin beğenisine sunuyoruz.

12 Comments

  1. Ana ekran düğmesi Home tuşumu oluyor anlamadım. Kapanmadı bir türlü

  2. bu yöntem uzun zamandan beri var ben 1 senedir kullanıyorum bu ram boşaltma işlemini hissetmek ancak telefonun çok ram kullandığı zaman olur aksi taktirde zaten genellikle iphoneun rami yetiyor

  3. Magic Launcher ile boş ramin 75 den 250 ye çıktığını gözlemledim. Kesinlikle işe yarıyor

  4. hic bir ise yaramadi yahu =D arka planda program calistirdiktan sonra yaptim ne programlar kapandi nede bir fark oldu

Comments are closed.