Şimdi yükleniyor

iPhone SE 2 Özellikleri? İşte tüm bilinenler

Merakla Beklenen iPhone SE 2

iPhone SE 2 Özellikleri? İşte tüm bilinenler

Son Güncelleme tarihi 9 Haziran 2018 by Müşteri hizmetleri

Apple’ın hesaplı fiyata satışa koyduğu ürünlerin başında gelen SE modelinin yeni versiyonu ile ilgili merak edilen iPhone SE 2 Nasıl olacak? sorusuna cevabın yakında açıklanması bekleniyor. WWDC 18 etkinliğinde mi açıklanır yoksa başka bir etkinlikte mi şimdilik bu konuda bir netlik oluşmadı. WWDC’de açıklanma ihtimali yüksek olan ürünlerin başında iPhone 10’un yeni versiyonu ve 9 serisinden bir ürün gelirken en çok merak edilen ise ilginç bir şekilde SE 2 olmakta. İlk versiyonlarının 400 $ dan satışa çıktığı bilinen modelin daha sonraki yenilenen sürümlerinde 350 $ seviyelerine düşmesi onun en uygun fiyatlı iPhone olarak tanınmasını sağlamıştı. Ancak yeni çıkacak olanın 450 $ seviyesinden satışa sürülmesi piyasalarda yapılan tahminlerin en kuvvetlisi olarak göze çarpmaktadır. Satışı olumsuz etkileyebileceği görüşü de dikkate alınacak cinsten ancak donanımdaki yeniliklerin bu tepkiyi ortadan kaldırması da yapılan tahminler arasında yerini alıyor.

teknik destek

Merakla Beklenen iPhone SE 2 Hangi Özelliklere Sahip Olacak

Apple’ın merakla beklenen telefonu SE 2’nin tanıtılmasına kısa bir süre kaldı. Standart iPhone modellerinin donanımını küçük bir kasa ve ekrana sığdırmayı başaran serisinin kısa adı SE’dir. Special Edition adlı serinin yeni versiyonu 10 serisinin esintilerini yaşatacak özellikleri barındırıyor. 10’daki çentikli tasarımı 5 kasaya yerleştiren tasarımcılar bir taraftan ekran kasa oranını artırırken diğer taraftan birbirinden farklı özellikleri yeni iPhone SE 2 Özellikleri bekleyenlere sunmuş oluyor. Buna karşın mini bir iPhone 10 taşıyacak olanların bu ürüne rağbet gösterecekleri de gözlerden kaçmıyor. Eğer 10’un özellikleri tüketicinin karşısında iPhone 5 kasasında gelmeyip de standart bir iPhone olarak gelirse burada hüsrana uğrayan tüketici değil, Apple olacaktır. Sadece nostaljik bir kasa beklentileri karşılamayacaktır. Aynı zamanda özelliklerinin de yenilenmesi ve tatmin edici nitelikte olması da beklenecektir.

iPhone SE 2 Özellikleri Konusunda Sızıntı Olmaması İçin Apple Hangi Önlemleri Aldı

Telefon çıkmadan bilgiler nasıl sızıyor sorusu da bir başka merak edilen konu. Bilindiği gibi Apple ürünleri görücüye çıkmadan önce tedarikçilerin kılıf vb aksesuarları üretip hazır hale getirebilmesi için önceden taslak ve prototip gibi bazı bilgileri tedarikçilere gönderiyor. Her yeni üründe merakla bekleyen bir kitle sızıntı bilgileri takip ediyor. Aynı durum şimdi ise iPhone SE 2 Nasıl olacak? sorusuyla gündeme geliyor. Firma merkezinden herhangi bir bilgi alamayan meraklılar bu kez rotayı tedarikçilere çeviriyor. Zaten en çok belli olan özellikler ebat ve dış görüntü ile ilgili oluyor. Apple’ın bu sızıntıları ortadan kaldırmak için bazı taktikler geliştirdiğini görüyoruz. 11 tane farklı SE patentinin ortaya çıkmasının iPhone SE 2 Özellikleri ile ilgili sızıntılara önlem olarak alındığı tahmin edilebilir. Bilgi sızdıracak olanların bu önlemler karşısında işi zor gibi görünüyor.

teknik destek