İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone SE Beklenenden Daha Çok İlgi Görmeye Başladı

iPhone SE, Apple için küçük bir iPhone modeli olabilir ancak görünüşe göre şirketin beklediğinden çok daha büyük ilgi görmüş durumda.

teknik destek

Tim Cook iPhone SE hakkında heyecanla konuştuktan sonra son çeyrek mali sonuçlarını açıklamıştı. Endüstri kaynakları Apple’ın son zamanlarda sipariş verdiği 5 milyon iPhone SE çip siparişini 3.5-4 milyon daha arttırdığını gösteriyor. Daha da iyisi artan bu çip siparişinin bir sonraki çeyrekteki mali sonuçlarını doğrudan etkilemesi bekleniyor.

iPhone SE’yi göz önüne aldığınızda düşük maliyetli Android cihazlar aklınıza gelebilir. Bu cihazların özellikle Çin gibi ülkelerde yok sattığını da hatırlatalım. Apple’ın da iPhone SE ile birlikte hedeflediği ülkelerden olan Çin ve Hindistan’da beklenenden daha fazla ilgi ile karşılaştığını da söyleyelim.

Ancak Apple’ın son 18 yılın en kötü düşüşünü görmüş olması elbetteki sürpriz değil ve beklenen bir gelişmeydi. Ne yazık ki şu süreçte her şey güllük gülistanlık değil. iPhone SE siparişlerinde bir artma görülse de Apple için iPhone 6s kan kaybetmeye devam ediyor ve bunun sonuçları doğrudan etkilemesi mümkün. Yani Apple’ın düşen mali değerine karşın arttırıcı bir etki görülmeyebilir.

Ancak Eylül ayında tanıtılması beklenen iPhone 7 ile birlikte düşen bu trendin çok daha iyi hale gelmesini umut ediyoruz.

teknik destek