İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone SE’nin Tasarımına Dair Yeni Ayrıntılar! iPhone SE Böyle Olabilir

Apple bu Mart ayında muhtemelen 21 Mart’ta düzenleyeceği özel etkinlikte tanıtacağı uzun zamandır iddia edilen yeni 4 inç iPhone SE modelinin tasarımına dair daha önce pek çok iddia ortaya atılmıştı. Ancak bu sefer ortaya çıkan iPhone SE tasarım detayları çok daha ilginç ve detaycı diyebiliriz.

teknik destek

MacRumors’un yayınladığı son tasarım örnekleri iPhone SE için daha somut örnekleme yapıyor diyebiliriz. Dedikodular dahilinde iPhone 6s / iPhone 6 benzeri bir kasa tasarımında geleceği ön görülen iPhone SE için iPhone 5s‘de baz alınarak bir tasarım ortaya çıkartılmış.

Yeni 4 inç iPhone modelinin güçlü donanım yükseltmeleri ile iPhone 5s’in bir tık üstünde ve iPhone 6’ya eş bir cihaz olacağı düşünülüyor. iPhone 6 / 6s benzeri, hafif kavisli ön cama sahip olacağı düşünülen iPhone SE’nin ayrıca yine iPhone 6 ve 6s benzeri çıkıntılı bir kameraya sahip olması bekleniyor. Kasanın arka tarafından iPhone 6s ve iPhone 6’da yer alan ve çok eleştirilen anten çizgilerinin yer almayacağı da düşünülenler arasında.

iPhoneSE

iPhone SE’nin bu ortaya çıkartılan tasarımlarının daha önce ortaya çıkan tasarım şemalarının baz alınarak oluşturulduğu belirtiliyor.

İLGİLİ HABER: iPhone 5SE’nin Yeni Tasarım Şemaları Sızdırıldı

iPhone-SE-Kasa

Yeni 4 inç iPhone modelinin, 12 megapiksel kamera, A9 işlemci, Apple Pay için bir NFC çipe sahip olması bekleniyor. Ayrıca iPhone SE’nin altın, gümüş, uzay grisi ve roze altın renklerinde geleceği düşünülüyor.

iPhone-SE-5SE

iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’la 4.7 inç ve 5.5 inç akıllı telefon piyasasını egemenliği altına alan Apple’ın yeni 4 inç iPhone SE ile 4 inç akıllı telefon fanlarını hedeflemesi ve mali yönden büyük kazançlar elde etmeyi hedeflediğini de belirtelim.

Tüm detayları ile yeni 4 inç iPhone SE’nin muhtemel tasarımı;

müşteri hizmetleri