İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone SE’yi Sadece 20 Dolara iPhone 6SE’ye Dönüştürebilirsiniz

Bazı erken söylentiler iPhone SE’nin iPhone 6/6s benzeri bir tasarıma sahip olacağını iddia etmiş olsa da Apple iPhone 5/5s benzeri bir tasarımla SE’yi 21 Mart’ta tanıttı. Ancak bazı Çinli üreticiler olayı biraz da dalgaya alarak iPhone 6s tarzı iPhone 6SE yaptıklarını gösterdiler.

teknik destek

Olayın mantığı ise aslında oldukça basit. iPhone 6SE için tasarlanan kasanın arka kısmı alınıyor ve iPhone SE’nin 4 inç ekranı bu kasaya taşınıyor. Bu da SE’nin iPhone 6SE’ye dönüşmesini sağlıyor. Bu taşıma ve dönüşüm için ise en fazla iki saat harcanıyor. Bunun sebebi de anten bantlarının, pil yuvasının ayarlamalarının yapılması. Computer Bild kendi iPhone SE’lerini iPhone 6SE’ye dönüştürdü ve daha önce herhangi bir iPhone içini açanların başarılı bir taşıma süreci ile SE’yi 6SE’ye dönüştürebileceklerini belirtti.

iPhone-6SE

iPhone-SE-Ekran

Sahte iPhone 6SE arka kapakları Çinli şirketler tarafında üretiliyor ve Apple logosu ve iPhone 6 model numarası ile geliyor. Computer Bild bu noktada uyarıyor ve piyasada pek çok çeşit arka kapağın yer aldığını ve bunların içinden kaliteli olanının tercih edilmesi gerektiğini belirtiyor.

Ve kısa bir araştırma yapıldığı zaman iPhone SE’ye uyumlu sahte iPhone 6SE’nin arka kasa parçasının 20 dolara dahi satıldığını görmek mümkün. Yani 1.999 TL’ye aldığınız SE’nizi sadece 20 dolar daha ödeyerek, 4 inç iPhone 6/6s’e dönüştürebilirsiniz. Tek ve belki de pek çok kişi için en kötü yanı cihazın garanti dışı kalacak olması.

müşteri hizmetleri