Şimdi yükleniyor

iPhone ve iPad’deki uçuşları hızlı bir şekilde nasıl izlersiniz?

iPhone ve iPad’deki uçuşları hızlı bir şekilde nasıl izlersiniz

iPhone ve iPad’deki uçuşları hızlı bir şekilde nasıl izlersiniz?

Son Güncelleme tarihi 9 Mart 2018 by Harun Ünal

iOS 11, kullanıcıları için bazı güzel değişiklikleri beraberinde getirdi. Oldukça kullanışlı olan bu özelliklerden biri ise uçuş durumunu takip etme.

teknik destek

Geçtiğimiz birkaç yıl içerisinde üçüncü taraf uygulamalar sayesinde uçuş takip hizmeti kullanıma geçti. FlightAware ve Flight Tracker gibi bazı sağlam kaynaklar doğru bilgi sunuyor. Ancak bu hizmetler kullanıcıya bazen reklam gösteriyor veya ücret istiyor.

Bir diğer mükemmel ötesi seçenek ise, Spotlight arama ile iOS 11’e entegre edilmiş uçak takip özelliğini sunuyor. Kullanımı çok hızlı ve saniyesine kadar uçuş durumu ayrıntıları görünmekte.

DOXiYr_X0AIkeVY iPhone ve iPad'deki uçuşları hızlı bir şekilde nasıl izlersiniz?

IPhone ve iPad’deki uçuşları hızlı bir şekilde nasıl izlersiniz?

Ana ekranın ortasından aşağı doğru kaydırın veya ana giriş ekranı sırasında sağdan sola doğru kaydırma işlemi yaparak Spotlight araması yapın.

Ardından izlemek istediğiniz uçuşu yazın. Örnek American Flight 4714, AA4714 veya başka bir varyasyon girin. Ayrıca izlemek istediğiniz havayolunu belirtmeniz gerekiyor.

Not: kalkış ve iniş şehirlerini kontrol edin. Genel anlamda aynı numaraya sahip birden fazla uçuş oluyor. Örnek verecek olursak, aynı şehir arasında hem ileri hem geri giden uçaklar oluyor.

teknik destek