Şimdi yükleniyor

iPhone konum paylaşma WhatsAppsız

iPhone konum paylaşma WhatsAppsız

iPhone konum paylaşma WhatsAppsız

Son Güncelleme tarihi 9 Aralık 2018 by Müşteri hizmetleri

iPhone konum paylaşma nasıl yapılır? Konum paylaşma dendiğinde ilk akla gelen WhatsApp oluyor. Ama iPhone telefonda konum paylaşma yöntemi de var.

teknik destek

Bulunduğunuz bir yeri hızlı bir şekilde ister arkadaş ister aile üyelerinizle paylaşmak isterseniz birçok seçenek bulunuyor. Birçok kişi muhtemelen Apple ve Google Haritalar üzerinden bu durumu uyguluyordur. Ancak bu özellik için çok daha basit bir yol var.

iPhone konum paylaşma olmuyorsa!

İnternet bağlantısında yaşanan anlık sorun olabilir.

Operatör şebekesel hata olabilir.

Uygulamada sorun çıkmış olabilir

Telefonu kapatıp açıp ve wifi’ den denenebilir.

Bazı durumlarda, harita uygulamasında konum işaretlemek yerine istediğiniz adresi yazmak daha hızlı olacaktır. Bununla beraber Apple’ın iOS QuickType klavye önerilerine göre çok daha hızlandırılmış bir yol var.

Mevcut konumunuzu iPhone’da hızlı bir şekilde nasıl paylaşırsınız?

  1. Mesajları Aç
  2. Şu anki konumunuzu paylaşmaya hazır olduğunuzda, “ben” yazın (sonra boşluk çubuğuna bastığınızdan emin olunuz)
  3. Klavyenin hemen üstünde “Geçerli Yer” göreceksiniz.
  4. Konumunuzu göndermek için dokunun, ikinci bir kez dokunmadan önce bir dakika bekleyin, yanıt vermesi biraz zaman alabilir

Bulunduğunuz yere gitmek için hızlı bir bağlantıya sahip pin gönderilecek ve bu bakımdan herhangi bir metin göndermeniz gerekmeyecek.

demo iPhone konum paylaşma WhatsAppsız

Alternatif olarak, aşağıda görüldüğü gibi, “Neredesin?” Sorusunu sorarak, bir başkasının da bulunduğunuz konumu hızlı bir şekilde paylaşmasına olanak tanıyabilirsiniz.

WhatsApp konum paylaşmak isteyenler içinde, konumu paylaşacağınız kişiye tıklayıp,  “+” simgesine dokunun. Sonrasında “Konum” yazısına dokunup biraz bekleyiniz. Ekran “Şu anki konumu gönderme” ve “Mevcut konumu paylaş” çıkacak…

teknik destek

1 yorum

comments user
Emre

Kardeş bu ne saçma iş senin dediğin gibi olmuyor. Konum servisleri mesaj uygulaması da açık. Anca birine yazınca yukarda sağda (İ) sekemsine basınca konum gönder var

Yorumlar kapalı.