Şimdi yükleniyor

iPhone X için Resmi Servis Fiyatlandırması Belli Oldu!

iPhone X Servis Desteği ve Ekran Değişimi

iPhone X için Resmi Servis Fiyatlandırması Belli Oldu!

Son Güncelleme tarihi 30 Ekim 2017 by Müşteri hizmetleri

Apple’ın standart iki yıllık sınırlı garantisinin kapsamı dahilinde olan hatalar ve sorunlar dışında, iPhone X’in ekran onarımı ve diğer hasar onarımları için Apple’ın servis fiyatlandırması belli oldu. Ülkelere göre değişiklik gösteren servis fiyatlandırmasında Türkiye için ne yazık ki oldukça yüksek rakamlar söz konusu.

teknik destek

iPhone X’in “yalnızca ekran onarımı” için 1.180 TL, “diğer hasar” durumları için ise 2.329 TL ödeme yapmak gerekecek. Buradaki diğer durumlar, garanti kapsamı dışında olan veya garanti kapsamında değerlendirilemeyen hasarları kapsıyor.

Apple’ın yukarıdaki servis fiyatlandırması şu koşullarda geçerli:

  • Kazara oluşan hasar veya yanlış kullanım nedeniyle ekranınızı değiştirmeniz gerekirse.
  • Kazara oluşan hasar, Apple garantisi kapsamında değilse.
  • Ekranınız çalışmıyorsa ve iPhone’unuz Apple garantisi veya tüketiciyi koruma yasaları kapsamında değilse.

iPhone X’de ekran hasarının yanı sıra başka hasarlar da varsa “diğer hasar” ücreti yani 2.329 TL’lik ücretlendirme geçerli.

Kısacası, bir kullanıcının iPhone X için seçeceği ekran koruyucu filmi ve koruyucu kılıf konusundaki titizliği oldukça önemli. iPhone X’i darbelere karşı etkin bir şekilde koruyacak kılıf seçimi yapılması şart. Aksi bir durumlarda oluşabilecek herhangi bir ekran veya diğer hasarlarda karşısındaki kullanıcıları oldukça yüksek servis fiyatlandırması bekliyor olacak.

teknik destek