iPhone X Sahiplerinin Yüzleri iOS 12 İle Gülecek!

iphone-x-sahiplerinin-yuzleri-ios-12-ile-gulecek

Apple’ın sevilen akıllı telefonu iPhone X sahiplerinin yüzü iOS 12 ile gülecek. İşte iPhone X’e iOS 12 ile birlikte gelecek olan o önemli özellik. 

teknik destek <

Apple’ın iPhone’un 10. Yılına özel olarak tanıttığı iPhone X modeli pek çok kullanıcı tarafından büyük beğeniyle kullanırken yeni iOS sürümüyle iPhone X’inizi çok daha keyifli bir şekilde kullanabileceksiniz.

iPhone X Satış Rakamları Ortaya Çıktı

Apple’a yakınlığıyla bilinen Mac Otakara’nın haberine göre yeni iOS sürümü olacak olan iOS 12 Face ID teknolojisiyle ilgili önemli gelişmeler getirecek. Apple’ın iPhone X ile birlikte sunduğu Face ID teknolojisinin arkasında yer alan TrueDepth kamera sisteminin içerisinde kızılötesi kamera, nokta projektörü, ışık projektörü ve ortam ışığı sensörü gibi donanımları içerisinde barındırıyordu. Çeşitli sensörler yardımıyla kullanıcıların yüzünü tarayarak haritasını çıkartan TrueDepth kamera sistemi yatay konumda çalışmıyor. Face ID teknolojisiyle yüzlerini okutmak isteyen kullanıcıların telefonlarını dik konumda tutması iOS 12 ile birlikte değişiyor. iPhone X sahipleri iOS 12 ile birlikte Face ID özelliğini iPhone X’lerini yatay konumda tutarak kilitlerini açabilecekler. iOS 12 ile birlikte ayrıca iPhone X deneyiminin çok daha iyi ve çok daha hızlı olacağı da gelen söylentiler arasında. 

Bilindiği gibi geçtiğimiz günlerde kullanıcılar iPhone X’lerinin Face ID sisteminin çalışmadığını belirtmiş ve telefonlarını yetkili servislere götürmüştü. Apple’ın yetkili servislere gönderdiği dökümanlarda ortaya çıkan sorunda Face ID teknolojisinin sorunlu olduğu aktarılmıştı. iPhone X’in Face ID yüz tanıma sistemini kullanılmaz hale getiren bu sorun iPhone X’i de kullanılmaz hale getiriyor. Apple’ın teknik servislere gönderdiği dökümanlarda sorunun çözülmesi için ilk olarak arka kameraya bakılması öneriliyor. 

Her iki kameranın da birbirine bağlı olduğunu belirten Apple TrueDepth kamera sisteminin bozulmasınını ana kameranın da bozulmuş olabileceğini ve teknik servislerin ana kamera sistemine de bakılmasını istiyor. Apple ayrıca kamera sistemi bozulan iPhone X modellerinin tamir edilemeyeceğini ve iPhone X’in yenisiyle değiştirilmesi gerektiği aktarılıyor. Bakalım Apple iOS 12 ile birlikte iPhone X’e hangi yeni özellikleri sunacak. 

müşteri hizmetleri

Comments are closed.