iPhone X Üretimi Durduruldu Mu?

iPhone X Üretimi Durduruldu Mu?

iPhone X modeli hakkında ortaya çıkan “Üretim durdu mu?” iddialarına Apple tarafundan resmi bir açıklama yapılmadı ancak elimizde bazı bilgiler bulunuyor.

teknik destek <

Bir taraftan yeni güncellemeler paylaşan Apple, bir taraftan da yeni iPhone modelleri için çalışmalarını sürdürüyor. Elbette resmi bilgiler veremiyoruz fakat yeni iPhone 9 modellerinin üretim aşamasına geçtiği söyleniyor. Son montaj işlemleri başlamamış olsa dahi tedarikçilerden siparişler alınmaya başlanıldı. Durum böyle olunca Apple’ın piyasada bulunan modeller için bir karar verdiği söyleniyor. Son olarak Bluefin analistleri tarafından açıklama yapıldı. Açıklamalara göre Apple, üretim sisteminde bir değişiklik yapacak.

iPhone X Üretimi Durduruldu Mu?

Paylaşılan bilgilere baktığımızda firma tamamen yeni modeller üzerinde çalışıyor. Yeni modelleri daha kısa sürede üretmek ve geçtiğimiz yıl olduğu gibi stok problemi yaşamamak istediği için iPhone X üretiminin durdurulmasını düşündüğü belirtiliyor.

Apple tarafından gelen açıklamalara bakmamız gerekirse, daha önceden de bu durumun sinyalleri verilmişti. Ancak yeni modellerin sonbahar aylarında tanıtılacağını biliyoruz, yani iki aylık bir süre boyunca firma tamamen yeni modellere yönelecek.

Firma tarafından resmi bir açıklama gelmemiş olsa da pazar araştırmalarına bakıldığında, Apple kullanıcılarının yeni modelleri beklediğini görebiliyoruz. Buna ek olarak yeni modellerin daha uygun fiyattan satışa sunulacağı da beklentileri yükseltiyor.

iPhone X Üretimi Durduruldu Mu?

Durum böyle olduğu için iPhone X’in üretiminin durması pek şaşırtıcı olmaz. Sizler bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

müşteri hizmetleri