iPhone X’in Pil Kapasitesi Belli Oldu!

iPhone X Batarya Kapasitesi

Apple’ın 12 Eylül’de “One more thing…” diyerek tanıttığı iPhone X’in henüz piyasaya çıkmamış olması hakkında merak edilen pek çok şeyin cevapsız kalmasına neden olmuştu. Nitekim bazı şeyler yavaş yavaş ortaya çıkıyor. iPhone X’in en çok merak edilen pil kapasitesi de nihayet ortaya çıktı.

teknik destek

Bünyesinde yenilikçi teknolojileri barındıran iPhone X’in şimdiye kadarki en özel iPhone olduğunu söyleyen Apple’ın 4 yıldır kullandığı tasarımı değiştirmesi doğal olarak içindeki bileşenler içinde önemli değişikliklere neden oldu. Bu bileşenlerden en önemlisi pildi. Apple’ın iPhone X’e özel bir pil tasarladığı hep dile getiriliyordu.

Kasa boyutu ile iPhone 8’e oldukça yakın olan iPhone X, RAM miktarı ile iPhone 8 Plus ile eşdeğer RAM’e sahip ve pil kapasitesi ile de dev boyuttaki iPhone 8 Plus’a oldukça yakın bir pile sahip.

iPhone X Pil Kapasitesi

iPhone 8 Plus’ta 2675mAh pile yer veren Apple, iPhone X’de 2716mAh’lik bir pil kullanmış. iPhone 8 Plus’a göre daha küçük olan iPhone X’in daha büyük bir pile sahip olması ise Apple’ın inovatif yaklaşımından kaynaklanıyor.

Apple, iPhone X’i tanıtırken 1960mAh pil kapasiteli iPhone 7 ile bir kıyasta bulunmuş ve iki saate kadar daha uzun ömrü sunduğundan bahsetmişti. 5.8 inçlik çerçevesiz ekran ve Face ID gibi özelliklere sahip olan iPhone X’in pil ömrü konusunda başarılı olup olmadığını ilerleyen günlerde hep beraber göreceğiz. Bu noktada, pil ömrü ile her zaman başarılı olan iPhone “Plus” modellerine göre daha yüksek kapasiteli pile sahip olan iPhone X’in pil ömrü ile başarısız olmasını beklemek pek mümkün değil gibi duruyor.

müşteri hizmetleri

2 Comments

  1. 2700 mah gercekten oldukca guzel bir deger. Sahsen 2200 filan olur diye dusunuyordum. Bir iphone 7 plus kullanıcısı olarak bu telefonu aldıgımda en cok sıkıntı yasayacagım konu pil oluacak gibime geliyordu ama 2700 mahlik değer biraz olsun içime su serpti.

    Apple tanıtımda iphone7 den 2 saat daha fazla dedi ama biraz daha iyi olur 7 plusa yakın bir sure sunabilir gibime geliyor umarım oyle olur 🙂

Comments are closed.