iPhone X’in Piyasaya Çıkması Öncesinde Apple Ofisine Baskın Yapıldı!

Apple iPhone X Ekran

Güney Koreli yetkililerin, Samsung’un evinde bugün itibariyle piyasadaki yerini alacak olan iPhone X’in çıkışı öncesinde, Seul’daki bir Apple ofisine baskın düzenlendiğini iddia ediliyor.

teknik destek

Devlet yetkililerin, ülkelerindeki yasal prosedürlerin işleyişini kontrol etmek için görevlendirildikleri ve Apple’ın uygulamaları hakkında çalışanlara sorular sordukları ortaya çıktı. Şu anda, Apple’ın ürünleri rakibi Samsung’un evi olan Güney Kore’de son derece popüler.

Güney Kore’de Apple gibi büyük Amerikan şirketlerinin ticari faaliyetlerinin bu şekilde tehdit edilmesi büyük tepki topladı. Güney Kore’de Apple dışında faaliyetlerini sürdüren Google, Intel, Microsoft, Oracle ve Qualcomm gibi onlarca Amerikan şirketi mevcut.

Ülkenin yetkililerinin tam da iPhone X’in piyasaya çıkışı öncesi bir Apple ofisine baskın yapamalarının sebebi Apple ürünlerinin potansiyel başarısını engellemeye çalışmak olarak yorumlanabilir mi? Bunun için kesin bir şey söylemek zor.

Bununla birlikte, yakın tarihli pek çok raporda Apple’ın ülkede belirli miktarda ürün satılmasını zorlamak için operatörler dahil olmak üzere haksız zorlamalar yaptığı yönünde şikayetlerinin ortaya çıkması sonrası Güney Kore’de konunun FTC tarafından araştırıldığını da hatırlamak gerekiyor.

Güney Koreli yetkililer, daha önce iPhone 8’in pil sorunu ile gündeme gelmesinden tedirgin olduklarını ve geçen yıl yaşanan Galaxy Note 7 vakasına benzer bir vakanın yaşanmaması için Apple’ın iPhone 8’i ile ilgili inceleme yapabileceklerini söylemişlerdi.

Nadirde olsa pil sorunu ile gündeme gelen iPhone 8’in bahane edilerek Apple ofisine baskın yapılmış olma ihtimali pek mantıklı bulunmuyor ve olayın altından ne çıkacağı büyük merak konusu.

müşteri hizmetleri