Şimdi yükleniyor

Apple, iPhone X’in Fiyatında İndirim Yapabilir!

iPhone X İndirim

Apple, iPhone X’in Fiyatında İndirim Yapabilir!

Son Güncelleme tarihi 26 Aralık 2017 by Müşteri hizmetleri

Normal şartlarda Apple, yalnızca yeni iPhone’larını duyurduğu anda eski iPhone’larının fiyatlarının düşürür. Bununla birlikte, son günlerde iPhone X için tedarik zinciri kaynaklarından pek iç açıcı raporların gelmediği görülüyor. Bu da Apple’ın şimdiye kadar ki en iyi ve en pahalı iPhone modeli olan iPhone X’in fiyatında 2018’in başında beklenmedik bir fiyat indirimi yapabileceği düşüncesini akıllara getiriyor.

teknik destek

Son pazar araştırması raporlarında Apple’ın ABD gibi pazarlarda iPhone X ile beklediğini bulamadığı ancak Çin ve Güney Kore gibi ülkelerde beklediğini bulduğu bilgisi yer alıyor. Genel olarak ise iPhone X’e olan talebin her geçen gün düştüğü bildiriliyor. Bu da yüksek fiyat etiketinin müşteri tarafında iPhone X için olumsuz bir etki oluşturduğunu kanıtlıyor.

Apple’ın iPhone X’in fiyatında indirime gideceği konusu DigiTimes’ın da ilgisini çekmiş durumda. DigiTimes’a göre Apple, 2018 ilk yarısında tanıtılması beklenen iPhone SE 2 ile birlikte iPhone X’in fiyatında bir ayarlama yapabilir.

Apple, böyle bir karar verirse kesin olan bir şey var, o da iPhone X’in fiyatında yapılacak indirimin yeni müşterilerinin ilgisini çekeceği. Böyle bir karar için bir diğer kesin olan şey ise, iPhone X için Türkiye’de en az 6.099 TL ödeyen kullanıcıların tepkisini çekeceği.

Genel olarak Apple’ın böyle bir şey yapmayacağı düşünülse de aslında şirketin daha önce böyle bir karar aldığını hatırlatmak isteriz. 2007 yılında ilk iPhone’un piyasaya sürülmesinden yaklaşık iki ay sonra, cihazın 600 dolar olan fiyatı 400 dolara düşürülmüştü. Apple, 600 dolar verip ilk nesil iPhone’u satın alan müşterilerine zeytin dalı olarak 100 dolarlık bir mağaza kredisi vermişti. Bu da yeni iPhone’ununu satın aldıktan sonra fiyatının düşmesi sonrası etkilenen müşterileri memnun etmişti.

Apple’ın iPhone X için de benzer bir uygulamaya gidip gitmeyeceği bilinmiyor ki iPhone X’in fiyatında bir indirim yapılıp yapılmayacağı da henüz kesin değil. Yine de şirketin iPhone X’in satış rakamlarını artıracak adımlar atması kuvvetle muhtemel.

teknik destek