Şimdi yükleniyor

iPhone X’in Stok Sorunu Düzelmeye Başladı

Apple iPhone X

iPhone X’in Stok Sorunu Düzelmeye Başladı

Son Güncelleme tarihi 23 Kasım 2017 by Müşteri hizmetleri

Yüksek müşteri ilgisi sebebiyle bir süredir stok sorunları ile gündemde olan Apple’ın en yeni amiral gemisi modeli iPhone X’in stok sorunları düzelmeye başladı. Bugün itibariyle Apple, iPhone X’in tedarik zinciri sorunlarını büyük oranda çözdü ve bunu iPhone X siparişlerine yansıttı.

teknik destek

3 Kasım’da 55 ülkede piyasaya çıkan iPhone X’in gönderim süresi 2 haftadan 5 haftaya kadar varan uzun bir süreç ile müşterilerin belini büküyordu. Nitekim Apple, dünya çapında yaptığı bir güncelleme ile iPhone X gönderim süresini 1-2 haftaya kadar çekmiş durumda.

iPhone-X-Gönderim-Süresi iPhone X'in Stok Sorunu Düzelmeye Başladı

Özellikle iPhone X için tedarik sorunlarının tam da tatil dönemine yaklaşırken çözülmesi pek çok müşteri tarafında memnuniyet verici olarak karşılanmış durumda. HomePod’un piyasaya çıkışının 2018 yılının başına kadar ertelenmesi gerçeği de göz önüne alındığında, Apple’ın daha fazla iPhone X satmak istediği ve bunun için tedarik zinciri sorunun çözmek için etkin bir çalışma yaptığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

iPhone X, yarın, saat 00:00 itibariyle 6.099 TL’den başlayan fiyat etiketi ile ülkemizde de satışa sunulacak. Muhtemelen ülkemizde, dünya çapında pek çok ülkede yaşanan stok sorunlarına benzer bir sorun yaşanmayacaktır.

teknik destek

1 yorum

comments user
volkan

saat olmuş 00:32 şuan iphone X stokları 1-3 günde teslim diyor:)normalde bırakın 30dk. 10.dk da 3-4 hafta derdi 🙂 talep düşük bu fiyatlarla tabiii.

Yorumlar kapalı.