Şimdi yükleniyor

iPhone X’in En Pahalı Olduğu Ülke Artık Türkiye Değil!

iPhone X Pil Ömrü

iPhone X’in En Pahalı Olduğu Ülke Artık Türkiye Değil!

Son Güncelleme tarihi 23 Kasım 2017 by Müşteri hizmetleri

Apple, iPhone X’in Aralık ayında üç Latin Amerika ülkesinde satışına başlanacağını belirtmek için web sitesini güncelledi. iPhone X, 1 Aralık’ta Kolombiya’da, 7 Aralık’ta Şili’de ve 8 Aralık’ta Brezilya’da piyasaya sürülecek. Cihaz, belirli operatörler ve ülkelerdeki yetkili satıcılardan satın alınabilecek.

teknik destek

iPhone X ayrıca, Brezilya’da ülkenin Rio de Janeiro’daki ve VillageMall’daki iki Apple Store’dan ve Sao Paulo’daki Morumbi alışveriş merkezinden satın alınabilecek. Cihazın stok sayısı büyük olasılıkla son derece sınırlı olacak.

Brezilya’da iPhone X’in fiyatı 6.999 Brezilya realinden başlıyor. Yani Brezilya’da en ucuz iPhone X 64GB’ın fiyatı 2.150 dolardan biraz daha fazlaya denk geliyor. Bu, iPhone X’in ABD’de 999 dolar olan başlangıç fiyatına kıyasla iki kattan daha fazla. iPhone X’in ABD’ye kıyasla Brezilya’da bu denli pahalı olmasının temel sebeplerinden birisi ithal ürünlere yüzde 60 oranında vergi uygulanıyor olmasından kaynaklanıyor. Elbetteki fiyatı etkileyen başka yasal faktörler de söz konusu.

Şu anda Türkiye’de iPhone X 64GB’ın dolar karşılığı 1.557 dolar civarında. Bu da dünyanın en pahalı iPhone X’inin Türkiye’de satılıyor tezinin artık gerçeği yansıtmadığının bir göstergesi. 8 Aralık’tan itibaren iPhone X’in en pahalı olduğu ülke Brezilya olacak ve gerçekten de bir akıllı telefona göre yüksek bir rakam söz konusu.

İLGİLİ HABER: En Ucuz iPhone X Hangi Ülkelerde Satılıyor? Türkiye Kaçıncı Sırada?

iPhone X, bu gece yarısından itibaren başta ülkemizde ve Malezya, Güney Kore, Tayland olmak üzere toplamda 13 ülkede daha piyasadaki yerini alacak.

teknik destek