iPhone X’in Tasarımından İlham Alınarak Tasarlanan Galaxy S9!

Galaxy S9 Tasarımı ve iPhone X

Samsung’un, önümüzdeki yıl beklenenden daha erken süre içerisinde Galaxy S9’u piyasaya süreceği yönünde söylentiler var. Çünkü şirketin akıllı telefon satışlarını ciddi anlamda düşüren iPhone X ile en kısa süre içerisinde mücadele etmesi gerekiyor. Raporlar ayrıca, yeni Samsung Galaxy modelinin bazı iPhone X özelliklerine sahip olabileceğinde söz ediyorlar ancak bunun henüz ne anlama geldiği belli değil.

teknik destek

Galaxy S9, şüphesiz Galaxy Note 8 gibi çift objektifli bir kameraya sahip olacak ancak bu iPhone X’in ikonik özelliklerden değil. Peki, Galaxy S9’da iPhone X’den alınmış başka ne gibi özellikler yer alabilir?

Samsung’un Galaxy S9’u piyasaya sürmesi öncesinde iPhone X ile benzer standartlarda olan bir yüz tanıma teknolojisini geliştirdiğini varsayarak Face ID’nin olası bir aday olduğunu söyleyebiliriz. Tasarım konusunda ise Samsung’un Galaxy S9’da iPhone X’ten ödünç alabileceği tek özellik oldukça tartışma yaratan ve Apple’ın ikonu haline geleceği söylenen çentik olacaktır.

Galaxy S8 kullanıcıları, uçtan uca ekranlı bir akıllı telefonu piyasaya çıkarma konusunda Samsung’un Apple’ı alt ettiğini söylüyorlar. Bir yerde bu doğru, Galaxy S8 iPhone X’den önce çıktı ancak her şirketin uçtan uca ekranlı tasarımı konusunda kendi tarzı var.

Galaxy S8, ekran kenarları kavisli ve çerçevesiz olduğu bir tasarıma sahipken üst ve alt kısımda çerçeve yer alıyor. iPhone X’in ekranında ise yalnızca üst kısımda ekranı bariz bir şekilde ikiye bölen bir çentik yer alıyor. Bunun dışında ekran ön cephenin tamamını kaplıyor. Samsung’un en az bir yıl daha Infinity ekran tasarıma sadık kalacağı öngörülüyor ancak bir ihtimal şirketin Galaxy S9’da alt çerçeveyi kaldırdığını görebiliriz. Peki alt çerçeveden yoksun ekran tasarımı ile Galaxy S9 nasıl görünecek? Bunu göstermek için hazırlanmış ve Twitter’da paylaşılmış olan birkaç konsept.

https://twitter.com/UniverseIce/status/930662768642068482

https://twitter.com/UniverseIce/status/930287942475509760

Elbetteki bu tasarımlar Galaxy S9’un resmi tasarımını yansıtmıyor. Yalnızca tasarımcısının hayal dünyasını yansıtıyor. Bakalım Samsung, Galaxy S9’un tasarımında iPhone X’in tasarımından esinlenecek mi? Bunu bekleyip göreceğiz.

müşteri hizmetleri