Şimdi yükleniyor

iPhone Yükseltme Programı: En Yeni iPhone’a Geçiş Yapmanın En Kolay Yolu

iPhone Yükseltme Programı

iPhone Yükseltme Programı: En Yeni iPhone’a Geçiş Yapmanın En Kolay Yolu

Son Güncelleme tarihi 8 Eylül 2017 by Müşteri hizmetleri

Apple’ın başta ABD olmak üzere, pek çok Avrupa ülkesinde sunduğu ve kesinlikle şirketin en önemli hizmetlerinden birisi olan iPhone Yükseltme Programı ile ilgili merak edilenleri bu yazımızda paylaşıyoruz. iPhone Yükseltme Programı nediri, ne değildiri tüm detayları ile önünüze getiriyoruz.

teknik destek

Öncelikle Apple, programı her yeni iPhone modelini duyurmasıyla birlikte yeniler ve en yeni iPhone modeline göre güncelleyerek kullanıma sunar. Yani program ile satışı yapılan her iPhone’u satın almanız mümkün değildir. Sadece en yeni iPhone’u satın alabilirsiniz.

Program 24 aya kadar taksitlendirme ile kullanılabilir ve herhangi bir faiz, vade farkı yoktur. Programın en önemli yanı ise, bir kere program dahilinde iPhone satın aldığınızda sonraki her iPhone’a kolayca geçiş yapabiliyor olmanızdır.

iPhone Yükseltme Programı Nedir?

iPhone Yükseltme Programı ile yeni iPhone’u yüzde 0 faiz ile satın alabilirsiniz. Önceden belirlenen düşük aylık ödeme ile AppleCare + hizmetinden de faydalanırsınız. Dolayısıyla, donanım onarımı, yazılım desteği ve iki kazaya kadar oluşan hasardan dolayı gelecekte herhangi bir ek ödeme yapma durumunun oluşmayacağını bilirsiniz.

iPhone Yükseltme Programına Nasıl Dahil Olunur?

Yeni iPhone’unuzu bir Apple Store veya Apple Online Store üzerinden satın alırken programa dahil olabilirsiniz. Programa dahil olmadan önce, eski iPhone’unuzu hazırlamalı (verileri yedekleme ve sıfırlama) ve kredi kartına sahip olmalısınız. Katılımınız onaylandıktan sonra operatörünüzün sunduğu kontratlı akıllı telefon teklifleri ile yeni iPhone’unuzu satın almanıza gerek kalmıyor ve herhangi bir hizmet sözleşmesi yapmıyorsunuz. Satın aldığınız iPhone’unuzu operatörünüzle birlikte herhangi bir sorun olmadan kullanabiliyorsunuz.

Her Yıl Yeni Bir iPhone Alabilirsiniz!

Programa dahil olduktan sonra 12 ay boyunca düzenli ödeme yaparak yeni bir iPhone’a geçiş hakkı kazanıyorsunuz. Mevcut iPhone’unuzu yine program dahilinde belirli bir ücret karşılığında Apple’a verirsiniz ve yeni iPhone’un fiyatından bu bedeli düşülerek yeni bir planda ödeme yapmaya başlıyorsunuz.

Düşük Aylık Ödemelerle Yeni iPhone’unuzu Satın Alırsınız

Yeni iPhone’unuzu bir kerede ödeme yaparak satın almak zorunda değilsiniz. Bunun yerine 24 ay yüzde 0 faiz ve AppleCare + kapsamını da satın alarak yeni iPhone’unuzu satın alabilirsiniz. En önemlisi ise 24 aylık taksitinizin 12’sini ödedikten sonra yeni iPhone’u yine program dahilinde satın alma hakkına sahip oluyorsunuz.

iPhone 7 ve 7 Plus için iPhone Yükseltme Programı ile sunulan teklif;

iPhone-Yükseltme-Programı-iPhone-7 iPhone Yükseltme Programı: En Yeni iPhone'a Geçiş Yapmanın En Kolay Yolu Görüldüğü gibi, Türkiye’de de program uygulansa ortalama olarak aylık 100 TL ödeme yaparak iPhone 7 Plus 32GB’ı kolayca satın almak mümkün. Üstelik 1.200 TL’lik ödeme yaptıktan sonra bir sonraki yeni iPhone’u satın alabilme hakkına da sahip oluyorsunuz. 1.200 TL’lik ödemeniz elbetteki boşa gitmiyor. iPhone 7 Plus’ınızın durumuna göre cihazınıza bir bedel biçiliyor ve yeni iPhone’unuzun fiyatından bu bedel düşülüyor. Ardından kalan bedele göre yeni ödeme planınız oluşturuluyor.

Apple’ın bu eşsiz hizmeti ne yazık ki şu anda Türkiye’de kullanılamıyor. Öncelikli olarak ABD’de başlatılan program, önce Avrupa’nın belirli ülkelerinde kullanıma sunuldu ve kapsamı yavaş yavaş genişletiliyor. Buradan da programın zamanla Türkiye’de de kullanıma sunulacağı çıkarımını yapmamız mümkün.

teknik destek

13 yorum

comments user
Emre

3. Dünya ülkesinde olmayacak bir hayal….

Yorumlar kapalı.