Şimdi yükleniyor

iPhone 8, Hediyeleriyle Birlikte Geliyor!

iPhone 8 Hediyeleri

iPhone 8, Hediyeleriyle Birlikte Geliyor!

Son Güncelleme tarihi 8 Eylül 2017 by Müşteri hizmetleri

Söylentiler gerçek çıkarsa, 12 Eylül’de tanıtması beklenen iPhone 8 veya iPhone Edition ya da iPhone X muhtemelen Apple’ın en pahalı iPhone’u olacak ve ABD’de 999 dolardan başlayan fiyat ile satışa sunulacak.

teknik destek

Apple’ın yeni iPhone’unun en ucuz 999 dolar olması ülkemizde minimum 5.500 TL olacağı anlamına geliyor ve bu kimisine göre uygun bir fiyat ancak genele baktığımızda oldukça yüksek bir fiyat olacaktır. Ancak Barclays analistlerine göre, Apple bu yüksek fiyatı genel için daha uygun hale getirmek için ek hazırlıklar içerisinde.

Business Insider tarafından paylaşılan bir raporda, Barclays’den Mark Moskowitz gibi analistlerinden oluşan bir ekip, iPhone 8’in fiyatını daha cazip göstermek için Apple’ın bazı hizmetlerini ücretsiz olarak sunabileceğini iddia ediyor. En azından 12 ay boyunca. Apple’ın 1 yıl boyunca ücretsiz olarak sunacağı hizmetleri olarak ise Bireysel Abonelik ile Apple Music ve 200GB iCloud saklama alanı gösteriliyor.

Kimisi için bu teklif cazip durmasa da kimisi için hiçte ilgi çekici durmuyor olarak değerlendirilebilir. Cazip durmasının ilk nedeni ise, hali hazırda bir Apple Music abonesiyseniz aylık 9,99 TL ödeme yaptığınız hizmeti 12 ay boyunca ücretsiz alacaksınız ve buradan 120 TL’lik bir tasarrufunuz olmuş olacağıdır. İkinci nedeni ise, ücretsiz planda iCloud’un 5GB’lık depolama alanının kimseye yeterli gelmediği malumunuz. Bu yüzden ortalama bazda 50GB’lık iCloud saklama planı abonesiyseniz bu her ay 2,99 TL ödeme yapıyorsunuz anlamına geliyor. Bunu ödemekten kurtulacaksınız ve 12 ay boyunca 36 TL gibi bir tasarrufunuz olacak. Daha yüksek iCloud saklama planı abonesiyseniz -Apple’ın sunacağı söylenen 200GB’lık plan gibi- ve bu planın aylık 7,99 TL olduğunu göz önüne aldığınızda buradan 96 TL tasarruf etmiş olacaksınız. Kısacası toplamda en düşük 156 TL, en yüksek 210 TL’lik bir tasarrufunuz olmuş olacak.

Böylece, KDV, diğer yasal ücretler ve kur farkı ile 5.500 TL olması beklenen iPhone 8’i en iyi ihtimalle 5.390 TL’ye almış olacaksınız. Elbetteki bu, bir Apple Music ve iCloud saklama alanı aboneliği -200GB ve üstü- olanlar için ilgi çekicidir. Aksi taktirde herhangi bir tasarrufunuz olmayacak ve sadece iPhone 8’le birlikte bu hizmetleri 1 yıl boyunca ücretsiz edinmiş olacaksınız.

Elbetteki tüm bunların şimdilik birer söylentiden ibaret olduğunun altını çizmemiz gerekiyor. 12 Eylül Salı günü, Türkiye saati ile 20:00’da başlayacak olan özel etkinlikte, en yeni iPhone modeli ile ilgili her şeyi resmi olarak öğreneceğiz.

teknik destek