iPhone’da 1 GB’a Yakın Alan Açmak İçin Basit Bir İpucu

iPhone’da yer açma

iPhone 16 GB sahibiyseniz çoğu zaman fotoğraf çekerken saklama alanı yetersiz uyarısı ile karşılaşırsınız. Özellikle 16 GB iPhone 6s ve iPhone SE gibi 12 MP kamera ve 4K video çekebilme özelliğine sahip cihazlarda bu sorun sıkça yaşanır.

teknik destek

Sorunu çözmek ve alan açmak için ilginç bir yöntem var. Yöntemde ön plana çıkan şey iTunes Store’dan film indirme olayı.

Öncelikle iPhone’da Ayarlar/Genel/Hakkında kısmından kullanılabilir alanı kontrol edin. İndirmek istediğiniz filmim boyutu kalan saklama alanından büyük olmalı. Çünkü eğer küçük olursa iTunes Store sizden ücret kesecektir.

image

iTunes Store’u açıyoruz. Filmler sekmesine gelip yüksek boyutlu HD bir film seçiyoruz. Filmde kirala butonuna tıklıyoruz. iTunes Store size bu filmi indirmek için yeterli saklama alanı yok uyarısı verecektir. Tabi bu sırada ön belleği silerek yer açacaktır.

Aynı işlemi bir kaç defa tekrarlayıp daha fazla alan açabiliriz. Ama yine kalan saklama alanımızdan daha büyük filmler seçmeniz gerektiğini unutmayın. Eğer yanlışlıkla filmi satın alır yada kiralarsanız şu adresten iade edebilirsiniz.

https://idmsa.apple.com/IDMSWebAuth/login.html?appIdKey=6f59402f11d3e2234be5b88bf1c96e1e453a875aec205272add55157582a9f61&language=TR-TR

müşteri hizmetleri