Şimdi yükleniyor

iPhone’da Batarya Tasarrufu İçin Faydalı İpuçları

iphone batarya tasarrufu

iPhone’da Batarya Tasarrufu İçin Faydalı İpuçları

Son Güncelleme tarihi 28 Haziran 2017 by Müşteri hizmetleri

teknik destek

1. Arkaplanda Çalışan Uygulamalarınızı Kapatmayın

image-27-576x1024 iPhone'da Batarya Tasarrufu İçin Faydalı İpuçları

Yıllardır iPhone’da arkaplanda çalışan uygulamaları sürekli kapatıyoruz. Yaptığımız işlemin pil ömrünü uzattığını düşünürüz. Hatta Apple’a neden tek hareketle arkaplanda çalışan uygulamaları kapatma imkanını vermediği için sürekli sitem ederiz. Halbuki bu bir şehir efsanesi. Arkaplanda çalışan uygulamaları kapatınca yeniden açmak için iPhone daha çok enerji harcar ve pil daha çabuk biter. Bir kaç ay önce bir Apple yetkilisi bu işleme gerek olmadığı konusunda bir kullanıcıya bir bildirim yaptı.

[irp posts=”6548″ name=”Neden iPhone? 6 Başlıkta Cevabı”]

2. Pil Tüketen Uygulamaları Kontrol Altına Alın

image-28-576x1024 iPhone'da Batarya Tasarrufu İçin Faydalı İpuçları

Ayarlar > Pil bölümünde en çok batarya tüketen uygulamaları görebilirsiniz. Eğer kullanmadığınız bir uygulama çok pil tüketiyorsa uygulamayı kaldırmanızı tavsiye ederiz.

3. Düşük Güç Modunu Kullanın

image-29-576x1024 iPhone'da Batarya Tasarrufu İçin Faydalı İpuçları

Ayarlar> Pil bölümünde yer alan Düşük Güç Modu e-posta denetleme sıklığını azaltır, otomatik indirme, bazı görsel efektleri kapatır ve ekran parlaklığını azaltır. Yapılan testlerde düşük güç modunda olan bir iPhone’un normal moda göre %30 daha az pil tükettiği görüldü.

4. Arkaplanda Uygulama Yenileyi Kapatın

image-30-576x1024 iPhone'da Batarya Tasarrufu İçin Faydalı İpuçları

Arkaplan Uygulama Yenileme özelliği uygulamaların son içeriğini güncel tutulmasını sağlayan bir ayardır. Hangi uygulamalar için açıksa onunla ilgili son güncellemeleri sürekli indirir. Bazı uygulamalar için bu harika bir özellik ama pil ömrünü maalesef olumsuz etkiliyor. Bu durumu kontrol altına almak için Ayarlar > Genel > Arka Planda Uygulama Yenileme bölümüne gidin.

5. Konum Servislerini Kapatın

image-31-576x1024 iPhone'da Batarya Tasarrufu İçin Faydalı İpuçları

Konum servisleri iPhone’u bul, arkadaş bul, Facebook’ta yer bildirimi, hava durumu gibi uygulamalar için gerekli olabilir. Fakat eğer çok fazla uygulama için kullanıyorsak pil ömrünü ciddi anlamda etkiler. Kullanmak istemediğiniz uygulamalar için konum servislerini kapatmak için Ayarlar > Gizlilik > Konum Servisleri bölümüne gidin.

6. Ekran Parlaklığını Otomatik Yapın

image-32-576x1024 iPhone'da Batarya Tasarrufu İçin Faydalı İpuçları

Ekran parlaklığı pil ömrünü etkileyen en önemli unsurlardan biridir. Kontrol merkezinden parlaklığı azaltabilirsiniz. Ayrıca ortama göre parlaklığın ayarlanması için Ayarlar> Ekran ve Parlaklık bölümünden otomatik parlaklığı seçebilirsiniz.

7. Bluetooth’u Kapatın

image-33-576x1024 iPhone'da Batarya Tasarrufu İçin Faydalı İpuçları

Çevremizde pek çok insanın telefonunda kullanmadığı halde Bluetooth un açık olduğunu görüyoruz. Bluetooth açık olduğu zaman pil ömrünü azaltır.

8. Piliniz İyice Azaldığı Zaman Uçak Modunu Açın

image-34-576x1024 iPhone'da Batarya Tasarrufu İçin Faydalı İpuçları

Eğer WiFi bağlantınız varsa piliniz azaldığında en iyi pil tasarruf yöntemi uçak moduna geçmektir. Arama, mesajlar (iMesaj hariç) gibi işlemlerin devre dışı kalacağını unutmayın.

9. Wifi ve Hücrsel Ayarlarını İyi Kullanma

Eğer ev veya işyerinde WiFi bağlantınız varsa 3G yada 4G nin açık olmasının bir anlamı yok. Aynı şey eğer WiFi bağlantınız yoksa WiFi ayarının açık olması için de geçerli. Kullanılmayan hücresel ağ yada WiFi ağı boş yere pil tüketir.

10. Kullanmadığınız Uygulamaların Bildirimlerini Kapatın

image-35-576x1024 iPhone'da Batarya Tasarrufu İçin Faydalı İpuçları

Her uygulamadan bildirim almak sinir bozucu bir şey. Hem de her bildirim şarjdan biraz daha gitmesi demek. Ayarlar > Bildirimler bölümüne gidin. İşinize yaramayan uygulamalar için bildirimleri kapatın.

teknik destek

2 yorum

comments user
kemalettin

hepsine eyvallah da düşük güç modunu ben hayatta anlamadım. 8-10 çekirdekli işlemcili 1, 2 yetmez 4 gb ramli alet satın olıyoruz, sonra pil bitmesin diye düşük güç modunda kullanıyoruz. saçma. bi daha mı gelicez dünyaya

    comments user
    İlker Çiftçi

    Düşük güç modu Apple tarafından batarya tasarrufu yapmak isteyenler için eklenmiş bir özellik. Tabi kişilerin kullanımına kalmış. Siz de kendinize göre haklısınız tabi.

Yorumlar kapalı.