Şimdi yükleniyor

iPhone’unuzu Hızlı Şarj Etmek İçin Basit İpuçları

iPhone hızlı şarj ipuçları

iPhone’unuzu Hızlı Şarj Etmek İçin Basit İpuçları

Son Güncelleme tarihi 31 Mart 2022 by Teknoloji Haber

IPhone’unuz beklenmedik şekilde kapanmıyorsa, tebrik ederiz. Pilinizin kullanım ömrünün sonuna gelmediniz demektir 🙂

teknik destek

Tabi bu, iPhone pilinizden en iyi şekilde yararlandığınız anlamına gelmiyor. iPhone pilini daha hızlı şarj etmek ve pili korumak ipuçlarını için sizler için derledik.

Bilgisayarınızı Kullanmayın

IMG_0202-1 iPhone'unuzu Hızlı Şarj Etmek İçin Basit İpuçları

iPhone hızlı şarj olsun istiyorsanız dizüstü bilgisayarınızın USB bağlantı noktası yerine bir duvar şarj aleti veya powerbank kullanın. iPhone’unuza daha fazla güç geleceği için daha hızlı şarj olur.

Farklı Bir Şarj Aleti Alın

Şimdi burada dikkatli olmalısınız. Taklit şarj cihazları Amazon ve eBay’de yaygın ve güvenilmezler. Yavaş bir şarj, patlayan bir telefona göre daha iyi 🙂

IMG_0201 iPhone'unuzu Hızlı Şarj Etmek İçin Basit İpuçları

Bununla birlikte, çoğu üçüncü parti Apple aksesuar üreticisine güvenmemeniz gerektiği halde, hem daha hızlı hem de güvenilir olan Anker, Monoprice ve AmazonBasics gibi saygın markalardan gelen şarj cihazları var. Ucuz olmamasına, ambalajında Apple’ın MFi (Made for iPhone / iPad / iPod) sertifikasına sahip olduğunuzdan emin olun.

iPhone’u Serin Şarj Edin (Kılıftan Çıkarın)

IMG_0200-1 iPhone'unuzu Hızlı Şarj Etmek İçin Basit İpuçları

Telefonunuzdaki lityum iyon pil, fiziksel, hassas bir üründür ve aşırı ısı iyi değildir. Apple, kendi pilin oda sıcaklığında tutulmasının size uzun vadede en istikrarlı sonuçlar verebileceğini söylüyor.

Uçak Modu’nda Şarj Edin

Telefonunuz uçak modunda çağrı ve bildirim almayacağı için çok daha hızlı şarj olur. Gündüz şarj ederken belki olmaz ama akşam şarj ederken uçak modunu kullanabilirsiniz.

Kablosuz Şarj Kullanın

IMG_0197-1 iPhone'unuzu Hızlı Şarj Etmek İçin Basit İpuçları

Şu anda hiç bir iPhone resmî olarak kablosuz şarjı desteklemiyor. Ama bu yılın başında tanıtılan Mophie Juice Pack Wireless ile birlikte iPhone’u kablosuz şarj etmek mümkün. Merak edenler şu yazıya göz atabilirler.

Lightning Portun Arızalı Olmadığından Emin Olun

Kulağa basit geliyor ama gerçekten iPhone şarj girişinde sorun olabilir. Bu sebeple bazen verimli şarj edemeyebilirsiniz. Toz, kir, pas vs nedenlerle şarj performansı düşebilir. Lightning portunu dikkatli bir şekilde kürdan ile temizleyebilirsiniz.

IMG_0198-1 iPhone'unuzu Hızlı Şarj Etmek İçin Basit İpuçları

Apple bir sonraki iPhone’a kablosuz şarj, hızlı şarj gibi özellikleri dahil edecek gibi görünüyor. Apple’ın kullanacağı teknoloji Nextbit Robin’in hızlı şarj teknolojisini destekleyecek. Böylece bu makalede bahsedilen ipuçlarını uygulamaya gerek kalmayacak.

teknik destek