iPhone’da Fotoğrafları veya Uygulamaları Silmeden Depolama Alanını Boşaltmanın Basit Yolu!

img_0137

Apple, yıllardır süren inadından vazgeçti ve 32GB depolama alanı seçeneğini iPhone’lar için başlangıç paketi olarak sundu. Buna rağmen özellikle iPhone 6s ve iPhone 7 serisindeki 4K video kaydı özelliği sebebiyle depolama alanları yetersiz kalıyor.

teknik destek

Daha önce saklama alanından tasarruf etmek yada yer açmak için bir çok yoldan bahsetmiştik. Ancak bunlar genellikle fotoğrafları, uygulamaları veya önbellekleri silmenizi gerektiriyordu.

Android’in tersine önemsiz dosyaları elle temizlemek iOS’ta mümkün değil. Ancak bunu iOS’un yapmasını sağlamanın bir yolu var. Boş alanınız tükendiğinde, 1 GB’dan büyük Asphalt 8 veya Heartstone: Heros of Warcraft gibi ücretsiz bir oyun veya 2 GB’lık ücretsiz büyük bir uygulama yükleyin.

iOS, yerinizin olmadığı uyarısı verir ve önemsiz dosyayı temizlemeye başlar. iCloud Fotoğraf Kütüphanesi’ni etkinleştirdiyseniz, fotoğraflar iCloud’a yüklemeye ve yerel fotoğraflar silinmeye başlayacaktır. Bir süre sonra indirmeyi iptal edebilirsiniz veya indirme başarıyla tamamlandıysa uygulamayı silebilirsiniz. Böylece 1GB’tan fazla boş alan kazanmış olabilirsiniz.

img_0134

Bu hile iTunes filmi satın alma hilelerimize benzemektedir. Ancak bu daha iyi, çünkü kazara satın alma riski yok.

müşteri hizmetleri