Şimdi yükleniyor

iPhone’da Safari Geçmişini Temizleme ve Web Sitesi Verilerini Silme Nasıl Yapılır?

Safari

iPhone’da Safari Geçmişini Temizleme ve Web Sitesi Verilerini Silme Nasıl Yapılır?

Son Güncelleme tarihi 28 Haziran 2017 by Müşteri hizmetleri

iOS kullanıcısının eli ayağıdır Safari. Özellikle de iPhone kullanıcılarının. Sadece ve gelişmiş yapısı ile Safari internette gezinme için eşsiz bir web tarayıcısıdır. Özellikle de Chrome gibi diğer tarayıcılara göre daha güvenli oluşu ile her zaman ayrı bir konuma sahiptir.

teknik destek

Peki gizlilik ve güvenlik için Safari geçmişi nasıl silinir? Geçmişi temizlemekle birlikte web sitesi verileri nasıl silinir? Bugünkü yazımızda bunu sizlerle paylaşacağız. Elbetteki Apple’ın geliştirdiği iOS ekosisteminde bu oldukça kolay ve basittir.

Öncelikle iPhone’unuzun ana ekranından Ayarlar > Safari menüsüne gidin ve ekranı biraz aşağı kaydırarak Tarihçeyi ve Web Sitesi Verilerini Sil seçeneğine dokunun. Seçene dokunduğunuz anda ekranın alt kısmında bir diyalog ekranı belirecek ve nelerin silineceği hakkında kısa bir bilgilendirme metni gelecektir. Silme işlemini onaylamak için kırmızı renkte yazan Tarihçeyi ve Verileri Sil seçeneğine dokunun.

Evet, hepsi bu kadar! iPhone’unuzda Safari’de tüm geçmişi sildiniz ve geçmişle birlikte web sitesi verilerini de temizlediniz. Kimi zaman uzun süreli temizlik yapılmaması durumunda Safari’nin 2-3 GB’a kadar hatta daha fazla depolama alanını işgal ettiğini belirtelim. Bu sebeple periyodik olarak Safari geçmişini ve verilerini silmenizi tavsiye ederiz.

teknik destek

2 yorum

comments user
yunus

Merhaba , ayrlardan safari ye girdiğimde Tarihçeyi ve Web Sitesi Verilerini Sil butonu kapalı geliyor silemiyorum.
Neyapmam gerekiyor bilgi verir misiniz

Yorumlar kapalı.