Şimdi yükleniyor

iPhone’da 4K Video Kaydı Özelliği Nasıl Etkinleştirilir?

iPhone-Kamera-Uygulamasi

iPhone’da 4K Video Kaydı Özelliği Nasıl Etkinleştirilir?

Son Güncelleme tarihi 28 Haziran 2017 by Müşteri hizmetleri

Apple bizlere iPhone 6s, 6s Plus’la 4K video kaydı özelliğine merhaba dedirtti ve iPhone 7 ve 7 Plus ile de 4K video kaydı özelliği artık yaygınlaşmış oldu. Ancak bu iPhone modellerinde varsayılan olarak 4K video kaydı özelliği kullanılamaz durumda oluyor. Bunu kendiniz, tercihinize göre etkinleştirmelisiniz. Peki ama nasıl? Bugünkü yazımızda bunun cevabını vereceğiz ve bununla da kalmayıp ağır çekim kayıt seçeneği için 1080p HD kayıt yapabilme özelliğinin nasıl etkinleştirebileceğinizi paylaşacağız.

teknik destek

Öncelikle iPhone’unuzun ana ekranından Ayarlar > Fotoğraflar ve Kamera > Video Kaydı menüsüne gidin. Bu menü üzerinden 4K, 30 kare/sn seçeneğini seçili hale getirin. Böylece iPhone’unuzda 4K video kaydını etkinleştirmiş olacaksınız. Artık kameranız video kaydını 4K kalitede gerçekleştirecek.

Peki en iyi kalitede ağır çekim yapmak için yapılması gereken ne? Hemen yine Ayarlar > Fotoğraflar ve Kamera > Ağır Çekim Kayıt menüsüne gidin ve 1080p, 120 kare/sn seçeneğini seçili hale getirin. Böylece artık ağır çekim modunda kameranız en yüksek kalitede kayıt yapacaktır.

Daha fazla iOS/iPhone iPuçları ve Hileleri için ilgili kategorimize gözatabilirsiniz.

teknik destek

4 yorum

comments user
Can

7plus aldım ama 4k video çekerken karıncalanma olduğunu düşünüyorum yapabileceğim bir şey var mı

Yorumlar kapalı.