Şimdi yükleniyor

iPhone’daki Mesajlar Bilgisayara Nasıl Yedeklenir?

img_1088

iPhone’daki Mesajlar Bilgisayara Nasıl Yedeklenir?

Son Güncelleme tarihi 31 Mart 2022 by Teknoloji Haber

İnsanların daha sonra başvurmak üzere bilgisayara iPhone metin mesajlarını atmak için çeşitli nedenleri vardır. Bazıları için müşterileri ile ilişkilerinde kayıtlarını tutmak gerekir, bazı insanlar için anlaşmazlıkların giderilmesinde yasal yazılı delil olarak kullanılabilir, bazıları için ise mesajlar bir anıdır vs.

teknik destek

Kısa mesaj arşivleme önemli bir ihtiyaç ama maalesef Apple’ın bu konu ile ilgili basit bir yöntemi yok henüz. Bunun için üçüncü parti uygulamalardan faydalanmak gerekiyor. Bunlardan birisi de Imazing.

Imazing’i uygulamanın resmi web sitesinden Mac veya PC için indirebilirsiniz. Imazing deneme sürümü olan bir uygulama. Fakat deneme sürümünde transfer edilen mesaj sayısı sınırlı. Sınırlamadan kurtulmak için 39.90 $ ödemek gerekiyor.

Imazing ile Mesajlar Nasıl Yedeklenir?

-Öncelikle bu adresten uygulamayı indirin.

-Imazing’i başlatın.

-iPhone’u bilgisayara bilgisayara bağlayın.

-Imazing’te soldaki kenar çubuğu üzerinde Mesajlar’a tıklayın.

-Karşımıza mesajların listesi çıkacak. İstediğiniz mesajları seçmek isterseniz ctrl tuşuna basılı tutup tek tek seçebilir yada yada shift tuşuna basılı tutup tamamını seçebilirsiniz.

-Seçtiğiniz mesajları ne yapmak istediğiniz ile ilgili seçenekler aşağıda mevcut. Pdf formatında, text dosyası olarak, CSV formatında kaydedebilirsiniz. İsterseniz sadece mesaj eklerini kaydedebilirsiniz. Ayrıca mesajların çıktısını alabilirsiniz.

-Tercihinizi yaptıktan sonra açılan iletişim kutusunda size kaydetmek istediğiniz konumu soracak. Konumu seçin ve tamam diyin.

İşlem bu kadar. Başta da belirttiğimiz gibi Imazing ücretli bir uygulama. Deneme sürümünde bazı kısıtlamalar var. Kısıtlamalara takılmamak için satın almak gerekiyor

teknik destek