iPhone’larda Bulunan En Büyük Sıkıntıları Gideren iOS 12 Güncellemesi

İPhone sorunları

İOS Bildirim Sistemi, sürekli geliştirilmeye çalışıldı ve yenilense de bir türlü istenilen hale getirilemedi. Apple, sistemde ani değişiklikler yapılmasından sistemin tamamen yenilenmesinden ise her zaman kaçındı. Bunun sebebi kullanıcıların bu değişikliğe adapte olmayacağı düşüncesi idi. Küçük değişiklikler yaparak müşteri memnuniyetini korumaya çalıştılar. Bunun yanı sıra sistem üzerinde detaylı çalışmaya da özen gösterdiler fakat sistem aynı özelliklerini hala korumakta. Eğer size birden fazla bildirim gelir ise bildirim sistemi bu gelen bildirimleri kronolojik olarak sıralamakta.

teknik destek <

İPhone sorunları arasında başlıca durum, telefonunuzdan uzun bir süre ayrı kaldığınızda; bildirimleriniz birikmiş, farklı uygulamalardan sürekli gelen güncellemelerin birbirinden apayrı şekilde sıralanmış olur. Bu da kullanıcılar için büyük bir sorun işgal etmektedir. İşte bu sebeple Apple tasarımcıları yeni bir konsept oluşturdular. İOS 12 Konsepti, aynı uygulamadan gelen bildirimleri tek bir bildirim kartında topluyor. Bu sayede gelen mesajları kontrol etmek için tüm bildirimleri gözden geçirmek durumunda kalmıyor kullanıcılar. Bunun yanı sıra kaydırma yolu ile bildirimleri kolayca silebilecekler.

İOS 12 Konsepti Özellikleri

Bu konsept sayesinde iMessage, WhatsApp gibi Apple’ın desteklediği uygulamalardan gelen mesajları görme ve yanıtlama imkanınızda olacak. Yani bu demek oluyor ki uygulamaları açmak durumunda kalmadan İOS 12 Konsepti bildirim ekranı üzerinden yanıtlama yapabileceksiniz. Tabi eğer meşgul iseniz, isteğe göre belirlemiş olduğunuz hazır mesajlarla cevap verme özelliği de İOS 12 Konseptine eklenmiştir. Diğer bir değişiklik ise saat tasarımında yapıldı. Saatin kaç olduğunu bilmek önemlidir fakat bunun için kocaman yazmasına gerek yok. Bu sebeple yeni saat tasarımı eskisinden daha küçük bir hal aldı ve sol üst köşeye taşındı. Ekranınızın sağ üst köşesine ise sürekli hava durumunu gösteren bir widget ekleniyor. Bildirim sistemi gibi, ekran tasarımının da daha işlevsel bir hal alması kullanıcıları memnun edecektir.

Diğer bir değişiklik ise Apple Music’in tasarımının düzenlenmesi olabilir. Çünkü kullanıcılar bu konuda çok ısrarcı ve değiştirilmesinden yana diyebiliriz. Uygulamaya konduğundan beri büyük ilgi gören ve Spotify uygulaması ile yarışan Apple Music, tıpkı Spotify uygulaması gibi kullanıcılarına daha sezgisel bir deneyim sunmalı. Maalesef Apple Music bu konuda biraz eksik. Tasarımın yeniden elden geçirilmesinin yanı sıra kullanıcıların herkese açık çalma listesi ya da gizli çalma listeleri oluşturabilir olacakları. Haricinde sürpriz olacak başka özelliklerin getirileceği de Apple tarafından duyuruldu. Kısaca iPhone sorunları seri bir şekilde tarihe gömülecek ve kullanıcılarına gün geçtikçe çok daha iyi ve kaliteli hizmet verecekler.

İOS 12 Konsept Videosu Apple Tarafından Yayınlandı

İOS 12 Konsepti tanıtım videosu yayınlandı. Konsept Haziran ayında tamamen düzenlenerek ve gözden geçirilerek WWDC 2018’de tanıtılacak. Apple şirketinin yine yeniliklerden ve ani değişimden kaçındığını ve daha çok stabiliteye ağırlık vereceği yayınlanan videoda gözler önüne serilmiş diyebiliriz. Mühendislerin kullanıcılara daha iyi hizmet verebilmesi adına eğer bir özellik hazır değil ise bu özelliği gelecek yıllara bırakma durumu söz konusu olacak.

müşteri hizmetleri

6 Comments

Comments are closed.