İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone’lardaki Snapchat Beyaz Çerçeve Sorunu Tarih Oluyor

Snapchat bugün uygulamadaki en büyük fotoğraf kısıtlamasını ortadan kaldıran bir güncelleme yayınlıyor. The Verge‘in belirttiği üzere Snapchat, kamera rulosundan paylaştığınız resimlere artık büyük bir beyaz çerçeve eklemeyecek.

teknik destek

Daha önce iOS kamera uygulamasından veya iOS fotoğraf makinesi rulosundan alınan fotoğrafları ayırt etmek için Snapchat bir beyaz çerçeve ekliyordu.

Ancak yeni güncellemesiyle bu görüntüler artık istediğiniz gibi görünecek. Kamera rulonuzdan dikey resimler içe aktarırken sorun yaşamazsınız ancak yatay resimler ve videolar 90 derece döndürülür ve şu anda bunu ayarlamak için herhangi bir yol yoktur. Gelecekteki güncellemelerde düzelip düzelmeyeceğini göreceğiz.

Snapchat The Verge’e yaptığı açıklamada tasarım değişikliğinin estetik bir seçim olduğuna dikkat çekti. Kamera rulosundan paylaşılan görüntüler artık beyaz çerçeve olmadan paylaşılacak.

Şirket sınırın kaldırılmasının estetik bir seçim olduğunu söyledi. Ayrıca daha hızlı büyüyen ve daha eski öğeleri yayınlama konusunda daha liberal bir politika izleyen Instagram’a ayak uydurmak için yapılmış bir hareket gibi görünüyor. Snapchat‘de kamera rulosundan gönderilen fotoğraflar “kamera rulosundan geldi” tarzında etiketlenecek.

Fotoğraf makinesi rulosu görüntüleri etrafındaki büyük beyaz kenarlığın kaldırılmasına ek olarak güncelleme ile birkaç başka değişiklik yapıldı. Birincisi artık uygulamanın sohbet penceresinde paylaşılan metni kopyalayabilirsiniz. Önceden uzun bastığınızda sadece metni uygulama içinde kaydedebiliyordunuz. Kopyalama seçeneğini sunmuyordu. Ek olarak artık Snap Map‘deki arkadaşlarınızın yerlerini grup sohbetinden doğrudan görebilirsiniz.

teknik destek