iPhone’un Düşük Yerleşik Depolama Sorununa OTG’li (Flash Bellek) Çözüm

iphone-otg-iphone-flash-bellek

Bugün, ülkemizde pek kullanılmayan hatta pek bilinmeyen bir işlem olan OTG’den bahsedeceğiz. OTG Nedir, nasıl kullanılır, yardımcı aksesuarlar nelerdir, hepsinden söz edeceğiz.

teknik destek

OTG Nedir?

OTG, cihazın bir bellek veya SD kart ile veri alışverişi yapmasıdır. Genellikle iPhone 5 ve üzeri cihazlarda rahatlıkla bu işlem gerçekleştirilebilir. Lightning girişi bu amaç için yeterli olacaktır. Ancak iPhone’da bu işlem ile müzik aktarımı yapmak biraz güç olsa da fotoğraf ve video aktarmak saniyeler içerisinde mümkündür.

iReader Nedir?

Evet arkadaşlar, bu bizim OTG işlemi için satın alıp incelediğimiz bir flash niteliği taşıyan adaptördür. Bu adaptöre SD kart bağlayıp iOS, macOS işletim sistemlerinde rahatlıkla veri alış verişi yapabiliyorsunuz. Bu ve benzeri cihazlar Türkiye’de oldukça sınırlı sayıda. Ancak buna rağmen bu cihazı yurtiçinde 60 liraya satın alabiliyorsunuz. Yurtdışı alım yapmak isteyen ise 10-15 dolar gibi bir meblağı gözden çıkartmalı.

Aşağıdaki videomuzda iReader kutu açılımını inceleyebilirsiniz. Cihazın inceleme videosuda yine Türkçe olarak yakında sizlerle olacak. iPhone için ORG nasıl kullanılırmış bu cihazla anlatacağız. Bizi takip etmeye devam edin!

müşteri hizmetleri