Şimdi yükleniyor

TikTok video oynatılamıyor sorununa çözüm

TikTok video oynatılamıyor sorununa çözüm

Son Güncelleme tarihi 5 Nisan 2023 by Teknoloji Haber

TikTok, popüler bir video paylaşım platformudur ve milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılmaktadır. Ancak, bazen TikTok video oynatılamıyor yazısı çıkabilir ve bu sorun, kullanıcıları oldukça rahatsız edebilir.

teknik destek

Bu sorunun birçok nedeni olabilir ve çözümü de farklılık gösterebilir. Bu makalede, TikTok’ta video oynatılamıyor yazısı çıkması durumunda yapılması gerekenler hakkında bilgi vereceğiz.

Çözüm önerilerine geçmeden önce, ilk kontrol edilecek alanlara şöyle bir göz atalım:

 • TikTok videolar oynatılamıyor veya video açılırken hata veriyorsa, farklı bir internetle ve cihazla deneyin.
 • Hesabınızda sorun olmadığını anlamak adına varsa başka hesapla cihazınızı da deneyin.
 • Hesabınızın ceza alıp almadığını anlamak adına, profilinizde bir şeyi değiştirin. Örnek kişisel bilginizde ufak bir metin ekleyip kaydetmeye çalışın.
 • WiFi ile bağlantı yapanların modemlerini ve telefonlarını yeniden başlatmalarını öneriyoruz.
 • Şifrenizi unutmuş gibi yenile yapın.
TikTok-video-oynatilamiyor-1 TikTok video oynatılamıyor sorununa çözüm
TikTok video oynatılamıyor sorununa çözüm
TikTok-video-oynatilamiyor-2 TikTok video oynatılamıyor sorununa çözüm
TikTok video oynatılamıyor hatası

TikTok video oynatılamıyor sorunu için çözümler

 1. İnternet Bağlantınızı Kontrol Edin:

TikTok’ta video oynatılamıyor sorunu, internet bağlantınızın yavaş veya kesintili olması nedeniyle oluşabilir. Bu nedenle, öncelikle internet bağlantınızı kontrol etmeniz gerekir. Wi-Fi bağlantınızı kontrol edin veya mobil veri kullanıyorsanız, sinyal gücünü kontrol edin. İnternet bağlantınızın yeterli olduğundan emin olun. Duruma göre VPN veya DNS yöntemini kullanmanız gerekebilir.

 1. TikTok Uygulamasını Güncelleyin:

TikTok uygulamasını güncellemek, çoğu sorunun çözümüdür. TikTok uygulamasının en son sürümünü kullanıp kullanmadığınızı kontrol edin. Eğer güncellemeyi yaptıysanız, uygulamayı yeniden başlatmayı deneyin.

 1. Cihazınızın Belleğini Temizleyin:

Cihazınızdaki bellek sorunları, TikTok’ta video oynatılamıyor sorununa neden olabilir. Bu nedenle, cihazınızın belleğini temizleyin. İPhone kullanıcıları, Ayarlar> Genel> iPhone Depolaması yolunu izleyin. Android kullanıcıları, Ayarlar> Cihaz Bakımı> Depolama yolunu izleyin. Bellek temizleme işleminden sonra TikTok uygulamasını yeniden başlatın ve videoyu tekrar oynatmayı deneyin.

 1. TikTok Verilerini Temizleyin:

TikTok’ta video oynatılamıyor sorunu, TikTok verilerinin bozuk olmasından kaynaklanabilir. TikTok verilerini temizleyin, uygulama önbelleğini temizleyin ve ardından uygulamayı yeniden başlatın. Bu işlem TikTok verilerindeki hataları düzeltebilir.

 1. TikTok Hesabınızdan Çıkış Yapın ve Tekrar Giriş Yapın:

TikTok hesabınızdan çıkış yapın ve yeniden giriş yapmayı deneyin. Bu işlem, TikTok hesabınızdaki verilerin ve ayarların yeniden yüklenmesine yardımcı olabilir.

 1. TikTok Destek Ekibiyle İletişime Geçin:

Yukarıdaki adımları uygulamanıza rağmen hala TikTok video oynatılamıyor sorunu oluşuyorsa, uygulamadan sorun bildirimde bulunun. Doğru başlıklarla ilerlediğinizden emin olun.

TikTok video oynatılamıyor ve açılmıyor sorunu

TikTok video oynatılamıyor sorunu dışında birde açılmıyor sorununa yönelik önerilerimiz hemen hemen aynı olacak.

Kullanıcıların zaman zaman TikTok videolarının açılmama sorunu yaşaması oldukça yaygındır. Bu sorunun çözümü için birkaç adımı uygulayabilirsiniz.

 1. İnternet Bağlantınızı Kontrol Edin: TikTok videolarının açılması için iyi bir internet bağlantısına ihtiyaç vardır. İnternet bağlantınızın gücünü kontrol etmek için farklı bir web sitesine gidin. Eğer bağlantı hızınız düşükse, internet servis sağlayıcınızla iletişime geçin.
 2. TikTok Uygulamasını Yeniden Başlatın: TikTok videolarının açılmamasının nedeni, uygulamanın çökmesi veya işlevsiz hale gelmesi olabilir. Uygulamayı yeniden başlatarak bu sorunu çözebilirsiniz.
 3. Cihazınızı Yeniden Başlatın: TikTok videolarının açılmama sorunu cihazınızda meydana gelen bir sorun olabilir. Cihazınızı yeniden başlatarak bu sorunu çözebilirsiniz.
 4. TikTok Uygulamasını Güncelleyin: TikTok uygulaması düzenli olarak güncellenir ve bu güncellemeler genellikle uygulamanın performansını arttırır ve hataları düzeltir. Eğer TikTok videoları açılmıyorsa, uygulamayı güncelleyerek sorunu çözebilirsiniz.
 5. TikTok Cache’ini Temizleyin: TikTok videolarının açılmamasının nedeni, uygulamanın önbelleğindeki bir sorun olabilir. Uygulamanın önbelleğini temizleyerek bu sorunu çözebilirsiniz. TikTok önbelleğini temizlemek için Ayarlar > Uygulamalar > TikTok > Önbellek Temizle seçeneklerini kullanabilirsiniz.
 6. TikTok Uygulamasını Yeniden Yükleyin: Yukarıdaki adımların hiçbiri sorunu çözmediyse, TikTok uygulamasını yeniden yükleyebilirsiniz. Bu, uygulamanın tüm verilerini ve ayarlarını sıfırlayacak ve sorunu çözecektir.

TikTok video oynatılamıyor sorunu, yukarıdaki adımlardan biriyle çözülebilir. Eğer bu adımları uygularsanız ve hala sorun devam ederse, TikTok destek ekibiyle iletişime geçmek için uygulamanın ayarlarını kullanın.

Konu için öneri başka bir makale: https://www.andronova.net/tiktok-video-oynatilamiyor-sorunu-nasil-duzelir.html

Öneri başka bir konu: TikTok eski numaramı kaldırmak istiyorum

teknik destek