Şimdi yükleniyor

iPhone’unuzla Daha İyi Videolar Nasıl Çekilir?

awd

iPhone’unuzla Daha İyi Videolar Nasıl Çekilir?

Apple’ın en yeni iPhone’larında olan yüksek kalite 60 FP 4K videolar çekmek mümkün. Ancak mükemmel videolar çekmek için yapılması gereken birçok faktör bulunuyor.

Aydınlatma, stabilizasyon, ayarlar ve kompozisyon, bir videoyu iyi yapan veya kötü yapan ayarlardır. Aşağıda yer alan YouTube videosunda ise videolarınızı çok daha iyi bir duruma getiren bazı teknikler bahsedilmiş. Bizde hem videolu hemde yazılı bir şekilde bu özelliklere değineceğiz.

teknik destek

iPhone’unuzu kullanarak en iyi kalitede video çekmenizi sağlayan bazı ayarlar elbette mevcut.

İlk olarak Ayarlar menüsüne girin ve “Kamera” sekmesini girin. Ardından video kayıt kalitesini ayarlayabilirsiniz. iPhone X ve iPhone 8’de saniyede 60 kare 4K çekim mümkün. iPhone 7 ve iPhone 6S’de ise 4K video 30 kareye denk geliyor.

Bunların yanı sıra basit otomatik pozlama ve otomatik odaklama kilitleme özellikleriyle videolarınızı güzelleştirebilirsiniz. Önemli olan nokta ise çekim sırasında ani değişiklikleri önlemek olacaktır. Kamera uygulamasını kullandığınız sırada iPhone ekranında sürükleme hareketiyle pozlamayı ayarlayın ve AE / AF çıkacana kadar odak noktasında parmağınız basılı kalsın.

FiLMic Pro uygulaması ( 14.99 dolar) ile pozlandırma, beyaz dengesi, renk, en / boy oranı ve odaklanma gibi birçok ayarı kullanmanıza izin veriliyor. Bu şekilde daha çok deneyim kazanabilirsiniz.

Video kalitesi söz konusu olduğunda aydınlatma en önemli etkendir. Bu bakımdan açık havada veya ortamın iyi şekilde aydınlatılmış olduğuna emin olun.

teknik destek