Şimdi yükleniyor

IPTV kurulumu Smart TV ve telefonda

IPTV kurulumu Smart TV ve telefonda

IPTV kurulumu Smart TV ve telefonda

Son Güncelleme tarihi 7 Ekim 2019 by Teknoloji Haber

IPTV kurulumu televizyonda ve Android Samsung Huawei telefonda kullanmak için uygulama kullanımı işinizi görecek. iPhone IP TV kurulumu resimli anlatımı yine IPTV uygulaması indirilmesiyle yeterli olacak.

teknik destek

IP TV hizmetini aldığınız yer size uygulama ve kurulum aşamasıyla ilgili bilgileri gönderecek. Mail veya telefona mesaj olarak iletilen bu bilgilerle kolayca kullanıma başlayabilirsiniz.

Yurtdışından IPTV satın almadan önce iyi düşünün. Geçtiğimiz ay sanırım yurtdışına bu yayınlarla ilgili operasyon yapıldı. Çok sayıda ilegal hizmet sonlandırıldı. Yurtdışı paketlerini kullanan çok sayıda kullanıcı yayınları izleyemedi.

IP TV kurulumu nasıl yapılır?

Smart TV IPTV kullanacaklar için televizyonun uygulama indirme mağazasında ilgili IP TV uygulamasını yüklemeleri yeterli. Mağazada yoksa bilgisayara indirilip flash bellekle televizyona atılabilir. Ya da televizyonun tarayıcısından indirilebilir.

Bazı programlar çoğu hizmet için ortak kullanıma sahip. Ücretsiz uygulamalardan bazılarını test ederek karar verebilirsiniz.

IP TV kavramı yeni yeni oturmakta. Çok öncelerde olan bu hizmet pek tutulmamıştı. Ama daha sonra uygulamayla izleme ve canlı maç yayınlarından dolayı baya bir kullanıcı sayısına sahip oldu.

Bazı uygulamalarda çalma listesi seçeneği ekrana geliyor ve tıklayıp manuel URL eklenmesi gerekiyor.

screenshot.113122292 IPTV kurulumu Smart TV ve telefonda
IPTV kurulumu

IPTV uygulaması nereden yüklenmeli?

Her yerden indirmemenizi öneririz. Bazılarına belki virüs bulaştırmış olabilirler. Bilinen güvenli yerlerden tercih edebilirsiniz.

IPTV programı yüklemesinde izinlere dikkat ediniz. Yüklenen çalıştırıldığında sizden kullanıcı adınızı ve verilen şifreyi yazmanız istenilecek. Hepsi bu kadar.

Uygulamayla kullanılmayan cihazlarda yayınların URL’ si girilmesi gerekiyor. Bu arada bir zahmetli olabilir.

teknik destek