Şimdi yükleniyor

IPTV Smart TV ve telefonda nasıl kullanılır

IPTV Smart TV kullanma

IPTV Smart TV ve telefonda nasıl kullanılır

IPTV televizyonda nasıl kullanılır veya Android – iPhone IP TV nasıl izlenir diyenlere bilgilendirme amaçlı bu yazımızı hazırladık. IP TV Smart TV uygulama ile izlenmekte.

teknik destek

IP TV, internet üzerinden TV ve hazır içeriklerin yer aldığı multimedya platformu.

IPTV, arşivde yer alan dizi ve filmlerin yanı sıra çok sayıda kanalların yer aldığı bir ağdır. Çoğunlukla canlı maç izlemek isteyenlerin tercih ettiği bu platform içerisinde yok yok diyebilirsiniz. Özellikle fazlasıyla boş vakti olanların tercih edeceği yayınlar bulunuyor.

IPTV kullananların çoğu ilk zamanlar çok fazla içerikten dolayı ne izleyeceğine karar verirken saatlerin nasıl gittiğinin farkında olmuyor. Sadece şöyle bir göz atayım dediğinizde 1 saatte kadar vaktiniz gidiyor.

IP TV ücretli mi? Evet ücretli abonelik sistemine sahip. Aylık, 3 aylık, 6 aylık ve yıllık ödeme planına sahip.

screenshot.258 IPTV Smart TV ve telefonda nasıl kullanılır
IPTV Smart TV ve telefonda nasıl kullanılır

IP TV nasıl izlenir?

Bunun için gerekli bilgileri sıralayacağız. Eklemek isteyenler yorumla iletebilir.

  • IPTV cihazı
  • Smart TV ile uygulama üzerinden
  • Cep telefondan uygulama ile
  • TV Box ile

Cihazlarda port adresini ve kullanıcı bilgilerinin yazılması yeterli oluyor. Uygulamayla izleyenler için kullanıcı adının ve şifresinin yazılması yeterli.

IP TV üzerinden izlenebiliyor. 1 Aylık, 6 veya 12 aylık abonelik ücreti ile aynı anda birden fazla cihazdan izlenebiliyor.

IPTV aynı anda 1 veya 4 cihazdan izleme imkanı olabiliyor. Bunu belirleyecek olan abonelik paketlerinden birini seçmeniz.

Canlı maç izleme IPTV ile mümkün. Avrupa maçları, kupa maçları, lig maçları ve şampiyonluk maçlarını izleyebiliyorsunuz.

screenshot.259 IPTV Smart TV ve telefonda nasıl kullanılır
IP TV nasıl izlenir

IPTV sistem gereksinimleri var mı?

Sistem gereksinimi dediğimizde donanım akla gelmekte. Rahat şekilde kullanımlarda yani donmadan izlenilmesi için telefonda önerimiz 1GB RAM ve yeteri kadar hareket edilebilmesi için belli bir boş alan.

Eski telefonlarda izlenirken aksaklıklar görülebilir. 3-4 Yıllık telefonlarda sorun çıkacağını düşünmüyoruz. Televizyon olarak Smart Tv olması gerektiğini belirtelim.

Televizyonda IPTV kullanmak için eğer TV desteklemiyorsa TV Box cihazı alabilirsiniz.

İnternet hızı önemli

IPTV internet hızına dikkat etmeniz gerekiyor. Normalde 8 mbps deseler de en az 10 gerekebiliyor. Tabi kullanılan internet ağında kullanıcı sayısı da bunu belirliyor. Yani bu değer daha yukarıya çıkabiliyor.

iPhone IPTV veya Android IP TV kullanımlarında ilgili IPTV uygulaması telefona yüklü olması yeterli. Alacağınız kullanıcı bilginizle kolaylıkla bağlanacaksınız.

Yaptığımız test ile cep telefondan daha rahat seyredilebiliyordu. Her hangi bir kullanım yoksa 3G yeterli olabiliyor. Ama canlı maç yayınlarında 4.5G gerekebilir.

teknik destek