İran iPhone İthalatını Yeniden Başlatmaya Hazırlanıyor

Apple-iran

Kapılarını hemen hemen her konuda dünyaya kapan İran’da işler görünüşe göre değişiyor. Yerel haberlere göre, İran’da hükümet yasal olarak iPhone’ların ithal edilmesinin önünü açmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz ay hükümet kaçakçılığa dayanarak iPhone’lar için bir abluka oluşturmuştu.

teknik destek

Bu hazırlık nasıl olduysa hızlı bir şekilde İran’da iPhone fiyatlarının artışına sebep oldu ve iPhone kaçakçılığı daha da arttı. İran Ticaret Bakanlığı olaya el attı ve iPhone’ların ithalatını yeniden başlatmak için dokuz farklı şirketle görüşme yaparak, konuyu görüştü. Apple’ın İran’da kendi perakende mağazası mevcut değil ve resmi olmayan Apple perakende mağazaları oldukça yaygın durumda.

Bu adımın Apple’a nasıl yansıyacağı, resmi bir Apple oluşumuna izin verilip verilmeyeceği merak konusu ama Amerikan şirketi oluşu ile yine de İran’dan Apple’ın izin alamayacağı ve eski düzende işleyişin devam edeceği belirtiliyor. Değişen sadece iPhone ithalatının önündeki engelin kaldırılması olacak gibi duruyor. Yine de bu değişimin memnun edici olduğu açık.

müşteri hizmetleri