Şimdi yükleniyor

Kullanıcıların iPhone 7/7 Plus Sorunları ve Şikayetleri

iphone-7-sorunlari-sikayetleri

Kullanıcıların iPhone 7/7 Plus Sorunları ve Şikayetleri

Apple’ın her yeni iPhone modelinin oldukça yenilikçi olduğunu biliyoruz. Öyle ki çoğu zaman bu yenilikler agresif oluyorlar ve Apple genelde yapılmamışı yapma konusunda diğer firmalara göre daha aceleci davranabiliyor. 16 Eylül’de satışına başlanan (henüz Türkiye’de satışa sunulmuş değil) iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ı ilk olarak alan kullanıcıların gündelik hayat deneyimleride belli olmaya başladılar.

teknik destek

Her yönü ile tatmin edici olan yeni nesil iPhone modellerinin elbetteki kullanıcıları rahatsız eden yönleride yok değil. Şimdi gelin bunlara daha yakından bakalım.

3.5 mm Kulaklık Girişi

İnsanların en çok şikayetçi oldukları konu, 3.5 mm kulaklık girişinin iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ta yer almıyor olması. Şirket 3.5 mm kulaklık girişini kaldırarak lightning girişi ile birleştirmeye gitti. Bunu yapmasının en büyük nedeni ise özellikle su direncinin arttırılmasını sağlamak.

İnsanların lightning kulaklık girişi konusunda şikayetçi olmalarının en büyük nedeni ise kulaklığı kullanıyorken cihazlarını şarj edemiyor olmaları. Çok da haksız sayılmıyorlar hani…

https://twitter.com/zacharye/status/773972335275704324

Yeni Ana Ekran Düğmesi

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Apple’ın yeni kapasitif ev ekran düğmesine sahipler. Ama o kış soğuklarında, elinizde eldiven varken artık ana ekran düğmesini kullanamayacaksınız mesela. Ne yazık ki bu yenilikçi yeni ana ekran düğmesi için kullanıcıların gözünde eksisi.

Yeni Kilit Açma Davranışı

“Kilidi açmak için ana ekran düğmesine basın” iOS 10’la bizi karşılayan kilit açma mesajı artık bu. iPhone 7’de yerleşik olarak gelen iOS 10’la bu yeni kilit açma davranışı kullanıcılar tarafından pek benimsenmiş durumda değil.

Simsiyah Renk Seçeneği

Apple tarafından dahi kolay çizilebildiği belirtilen renk seçeneği çekici olduğu kadar baş ağrıtıcı durumda diyebiliriz. Üstüne üstün sadece 128 ve 256 GB modellerle alınabiliyor olması ile pahalıya da mal olan bu renk seçeneği kesinlikle tercih edilmemeli. Sadece çizilmiyor bir de leke tutuyor. Nasıl mı sorunun cevabı aşağıda.

Pil Ömrü

Gariptir ki pek çok kullanıcı tarafından iPhone 7’nin pil ömrünün bir iPhone 6s’e göre daha kötü olduğu konusunda şikayetler söz konusu. Bunun iOS 10’la alakalı olduğu durumu söz konusu ve Apple’ın şimdiden iOS 10.1 için hazırlıklara başladığını belirtelim. Bakalım gelecekte bu konu yine gündeme gelecek mi…

Uçuran Uçak Modu

Evet, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın bazı modellerinde cihazlarında Uçak Modu’nu etkinleştiren kullanıcılar daha sonra bu modu kapattıklarında hücresel ağın gelmediğini görmeye başladılar. Apple sorunu çözmek için SIM kartın çıkartılıp yeniden takılmasını belirtiyor. Sorunun muhtemelen yazılımsal olduğu belirtiliyor. Yine iOS 10.1 ile bunun çözülmesi bekleniyor.

Lightning Konnektörlü EarPods’un Kontrol Sorunu

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın kutusunda lightning konnektörlü EarPods çıkıyor. Bu bir bakıma yeni nesil EarPods’un iOS 10’la şimdilik arası iyi değil. Kulaklığı iPhone’unuza bağladıktan birkaç dakika sonra çalma/durdurma kontrol düğmeleri kullanılamaz hale geliyor. Apple sorunun çözüldüğünü ve yakın zamanda gelecek olan iOS 10.1 güncellemesi ile bunun giderileceğini belirtiyor.

İşlemciden Ses Gelmesi

Tuhaftır ama pek çok kullanıcı iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın yük altındayken yani yüksek performans gerektiren durumlarda dışarıya ilginç bir ses yaydığını söylüyorlar. Sesin makul düzeyde olsa da sessiz bir ortamda rahatlıkla duyulduğu belirtiliyor.

teknik destek

35 yorum

comments user
Gökhan

7 plus 128 gb 2 ay oldu alalı batarya sisti ekrandan yukarıya dogru kalktı servise gönderip değiştirirler mi ?

comments user
admin

Ben iphone 7 plas 128 gb. telefon aldım 08.09.2017 bu telefonda ses karşıya çok dağınık olarak gidiyor idi 21aralık 2017 de servise gönderdim ondan sonra komedi başladı yok bu telefona yetkisiz müdahale olmuş dediler. biz itiraz edince kıvırıp servisteki arkadaşlar yanlış karar vermiş tekrar gönderin düzeltelim dediler tekrar gönderdik yine aynı şekilde yetkisiz müdahale var deyip gönderdiler sebebini sorunca ve itiraz edince yanlışlık olmuş tekrar gönderin dediler. tekrar gönderdik telefonun mikrofonunu ve kamerasını değiştirdik deyip gönderdiler. telefon elimize geçince denedik ama yine aynı sorunlar devam ediyor. tekrar görüştük appel’ın KIDEMLİ DEPARTMANI ile nasıl kıdemlilerise telefonu tekrar gönderdik bugün 05.03.2018 aradan 4 ay geçti hala telefon elime ulaşmadı. ben şimdi tüketici hakem heyetine şikayetçi olacağım bunlar nasıl böyle iş yapıyorlar anlamış değilim güya birde appel birde arkadaşlar bunları nereye şikayet edeceğiz appel in böyle bir sayfası varmı

Yorumlar kapalı.