Şimdi yükleniyor

Laptop kulaklık girişi kırıldı mi?

bilgisayar kulaklık girişi kırıldı mi?

Laptop kulaklık girişi kırıldı mi?

Bilgisayar laptop kulaklık girişi kırıldı ise çok kurcalamadan yapmanız gerekenleri anlatacağız.

Laptop kulaklık girişleri oldukça hassas olabilmektedir. Özellikle sürekli takıp çıkarılan kulaklıklar’ da giriş yani jak kısımları kırılma problemi ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda eğer kulaklığın giriş kısmı bilgisayar içerisinde kalmışsa kasanın açılıp, buradan kulaklık girişinin çıkartılması gerekir. Yoksa laptoplar kulaklık girişini hissettiği için sesi dışarıya vermeyecek, kulaklıktan da almayacaktır.

teknik destek

Yani laptoplarda kulaklık girişlerinin kırılması demek, sesin alınamaması anlamına gelir. Laptoplarda kulaklık girişi kırıldığında giriş kısmı çok içeride değilse kendi çabalarınız ile de çıkartabilirsiniz. Özellikle, bir kalem ucuna yapıştırıcı sürerek, kulaklığın giriş kısmının kalem ile buluşması sağlanabilir. Ayrıca bir cımbız yardımı ile de bu işlemi yapabilirsiniz.

screenshot.289-1 Laptop kulaklık girişi kırıldı mi?
Laptop kulaklık girişi kırıldı mi?

Kulaklık girişi kırıldığında bilgisayardan ses gelir mi?

Laptoplarda kulaklık girişi kullanıldığında ses kulaklık kısmından gelecektir. Bu nedenle, kulaklık girişlerindeki bir kırılma sesin dışarı verilmesini engelleyebilir. Fakat görev çubuğundaki hoparlör kısmına sağ tıklayarak, kayıttan yürütme aygıtını hoparlör olarak değiştirebilirsiniz. Bu sayede sesin kulaklıktan değil de hoparlör üzerinden çıkmasını sağlayabilir ve sesi dışarı verebilirsiniz.

USB ile ses kullanımı! USB girişli kulaklık ve hoparlör ile kolayca ses özelliğini kullanabilirsiniz. Önerimiz daha önce bilgisayar tamir görmediyse içini açtırmayın.

teknik destek