İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

LG, Geleceğin iPhone’ları için Katlanabilir OLED Ekran Panellerini Apple’a Sunmaya Hazırlanıyor

Samsung’un OLED ekran panelleri üzerindeki neredeyse piyasanın tekeli haline gelmesini yıkmak için Google, Apple ve Microsoft’un esnek OLED panelleri üzerinde LG ile ortaklık kurdukları bildirildi. ET News tarafından hazırlanan bir raporda LG Display’in, üretilmesi çok zor olduğu bildirilen ve çok yönlü katlanabilir bir OLED panelinin bir prototip ünitesini hali hazırda geliştirdiği iddia ediliyor.

teknik destek

Apple’ın önümüzdeki yıl iPhone 8’de OLED panelleri kullanacağı zaten artık bilinen bir söylenti. Bu nedenle LG Display ile Cupertino merkezli şirketin üretim ortaklarından birisi olarak işbirliğine gitmesi şaşırtıcı değil. Bununla birlikte, Google ve Microsoft’un katlanabilir ekranlar oluşturmak için LG Display ile birlikte çalıştığını görmek ilginç. Google, gelecek nesil Pixel modellerinde katlanabilir ekranlardan yararlanacağını öngörebiliriz ve Microsoft katlanabilir OLED ekranları tablet ve PC’lerinde ki özellikle gelecek nesil Surface modellerinde kullanabilir.

Apple, Google ve Microsoft’un LG Display ile katlanabilir OLED panelleri üzerinde birlikte çalışarak Samsung Display’in piyasadaki tekelini yıkmaya çalışmalarını görmek ilginç olacak ve bu doğrudan LG’nin işine yarayacak. Önümüzdeki yıllarda OLED ekran panellerine yönelik talep arttıkça, büyük teknoloji devlerinden olan bu üçlünün OLED panelleri için halen sürmekte olan arz sorunlarını çözmek için birlikte çalıştıklarını görmek şaşırtıcı değil.

Raporlar, Apple’ın iPhone 8’de kavisli bir OLED paneli kullanacağını gösteriyor. Öyle ki son raporlara göre Apple’ın Samsung’un Galaxy Note 7 ve S7 Edge’ye benzer kavisli ekranlar üzerine odaklandığı belirtiliyor. Bununla birlikte, arz sınırlamaları nedeniyle Cupertino merkezli şirketin, önümüzdeki yıl en üst segment modelinde, premium Plus modelinde OLED ekran panelini kullanacak. En azından tüm raporlar bu yönde hemfikirler.

teknik destek