Şimdi yükleniyor

Mac uygulamaları tamamen silme MacKeeper nasıl silinir?

Mac uygulamaları tamamen silme

Mac uygulamaları tamamen silme MacKeeper nasıl silinir?

Son Güncelleme tarihi 7 Aralık 2018 by Müşteri hizmetleri

Mac uygulamaları tamamen kaldırma programı kullandınız mı? Silinmeyen uygulamaları tamamen silmek için aracı program deneyebilirsiniz. Ama bazı programlar silinmiyor veya kalıntıları duruyor.

teknik destek

MacKeeper’ı Mac’inizden neden silmek isteyebileceğiniz konusuna girmeyeceğim ancak konuyla ilgili günde birkaç e-posta alıyoruz. Bu nedenle, Mac’inizden MacKeeper’ı tamamen nasıl kaldıracağınız konusunda ayrıntılı bilgi vermeminizin uygun olacağınızı düşünüyoruz.

Mac-uygulamalari-tamamen-silme-1 Mac uygulamaları tamamen silme MacKeeper nasıl silinir?

MacKeeper Mac’ den kaldırma

Aslında son birkaç yıldır geliştirilen MacKeeper sürümlerini kaldırmak oldukça kolaydır ancak süreç tamamen açık değildir. Mac’in menü çubuğundaki MacKeeper menüsünü tıklarsanız, çıkamayacağına inandığımız Quit/Çıkış seçeneği yer almaktadır ancak bu seçeneği pek işe yaradığını düşünmüyoruz.

MacKeeper simgesini menü çubuğundan kaldırmak için, Uygulamalar klasöründeki MacKeeper uygulamasını başlatın.

MacKeeper menüsünü tıklayın ve Tercihler’i seçin. Ardından General (Genel) sekmesine tıklayın ve “MacKeeper simgesini menü çubuğunda göster” kutusunun yanındaki işareti kaldırın.

Şimdi MacKeeper’dan çıkabilirsiniz. MacKeeper’ı ilk defa çalıştırıyorsanız herhangi bir etkinleştirme veya hizmetlerinden herhangi birisi için oturum açmanız gerekmez.  MacKeeper uygulama menüsünden Çık seçeneğine tıklayın.

Kaldırma işlemini başlatmak için MacKeeper uygulamasını Çöp Kutusu’na sürükleyin. Yönetici şifresini girmeniz istenebilir. Şifrenizi girin ve MacKeeper uygulaması Çöp Kutusu’na tanışınacaktır. Tam da bu noktada bir pencere açılacak ve geri kalan bileşenlerini kaldırmanız teklif edilecektir. Uninstall MacKeeper (MacKeeper’ı Kaldır) düğmesini tıklayın (neden kaldırdığınızla ilgili soru ile karşılaşabilirsiniz ve bu sorulardan dilediğiniz seçeneği cevap olarak işaretleyebilirsiniz). Bu seçenek ile MacKeeper’ın sabit diskinizde barındırdığı dosyaların çoğu kaldırılacaktır ama hepsini değil. Diyalog ekranında size, tüm MacKeeper ile ilgili verilerin silineceği belirtilecektir ancak bazı verilerin kalacağından eminiz.

Mesela MacKeeper Helper klasörü kaldırılmayacaktır. Bu konumu ziyaret ederek bulabilirsiniz: ~ / Kütüphane / Uygulama Desteği. (Bu Kütüphane klasörüne erişmek için Option tuşunu basılı tutun ve Finder’da Git> Kitaplığı seçin .) Bu MacKeeper Helper klasörünün içinde bir NoticeEngine.plugin dosyası bulunur. Devam edin ve MacKeeper Helper klasörünü atın ve bu dosya onunla birlikte kaybolur. Çöp Kutusu’nu boşaltın, Mac’inizi yeniden başlatın ve MacKeeper gitti. MacKeeper Helper klasörünü görmüyorsanız, bu klasör hakkında endişelenmeyin; orada bulunması sadece kötüdür.

Kaldırıcıyı her şeye kavuşturduğumuzdan emin olmakla birlikte denetlememiz gereken birkaç yer var. MacKeeper’ın en son sürümü bunların hepsini kaldırma işlemine almıştı, ancak yine de tekrar kontrol etmek akıllıca.

Mac uygulamaları tamamen silme 

Yukarıdaki işlem MacKeeper için ama tüm uygulamaları tamamen kaldırmak istiyorsanız aşağıdaki programı deneyiniz.

Mac kaldırılamayan uygulamaları kaldırmak için Appcleaner programını deneyebilirsiniz.

teknik destek