İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

MacBook Air’in Tasarımı Baştan Aşağı Yenileniyor ve Ek 15 inç Model Seçeneği ile Geliyor

Apple MacBook Air’i uzun bir zamandır aynı tasarımda tutuyor. Son gelen raporlara göre Apple WWDC 2016’da baştan aşağı yenilenen yeni MacBook Air’i ek 15 inç modeli ile birlikte tanıtmayı planlıyor.

teknik destek

Şu anda MacBook Air 11 inç ve 13 inç olmak üzere iki farklı boyutlarda sunuluyor. Economic Daily News’in ulaştığı bilgilere göre Apple 2016 yılında MacBook Air‘de 11 inç versiyonundan vazgeçecek. MacBook Air’de artık 13 inç ve 15 inç boyutlarında iki model olacak.

Üstelik MacBook Air baştan aşağı yenileniyor. Yepyeni tasarımı ile 2016 yılında tanıtılacak olan yeni MacBook Air’in taşınabilir ultra ince dizüstü bilgisayar olması bekleniyor. Apple’ın 11 inç MacBook Air, 12 inç MacBook, 12.9 inç iPad Pro ve 13 inç MacBook Air ve MacBook Pro dahil olmak üzere çeşitli ve benzer boyutlarda ürünleri mevcut. Apple’ın 11 inç MacBook’a nokta koyarak müşterilerini bu şekilde 12 veya 13 inç MacBook’ları teşvik etmeyi planladığı belirtiliyor.

Rapora göre yeni MacBook Air yenilenen metal şasi, akü modülleri, paneller ve soğutma modülleri ile birlik geliyor. Daha ince ve mevcut modellere göre daha güçlü bir MacBook Air’in geleceği çok açık.

Şuan 12 inç MacBook Apple’ın en ince ve en hafif dizüstü bilgisayarı. Ancak MacBook Air’in de bu çizgide olup olmayacağı belli değil. MacBook Air’in özellikle ekranının yenilenmesi ve yüksek çözünürlüklü ekranlarla geleceği tahmin ediliyor. Ancak Retina ekrana geçiş yapıp yapmayacağı bilinmiyor. Retina ekran MacBook ve MacBook Pro’larda sunuluyor.

Son olarak MacBook Pro ile ilgili herhangi bir detay raporda yer almıyor. Şimdiye kadar da MacBook Pro ile ilgili herhangi bir detay paylaşılmadı.

teknik destek