MacBook’lara Microsoft Office ürünleri kurulabilir mi?

Image_UnmistakablyOffice_860x503

Apple’ın üretimi olan Mac’ler dünyada oldukça yaygın kullanırken son yıllarda da ülkemizde kullanımı oldukça arttı. Her hangi bir işletme, ofis vb. bir yere girdiğinizde insanların masalarında MacBook bilgisayar görmeniz artık oldukça doğal bir hale gelmiş durumda. Mac kullanımı artması ile birlikte insanların eskiden beri kullanmış oldukları Microsoft Office ürünleri Mac’te nasıl kullanacağı ve orjinalini bilgisayarlarına kurabilecekler mi bu da oldukça bir merak konusu.

teknik destek <

Mac’in Office programları MacOS işletim sisteminde mevcut. Örnek verecek olursak Microsoft’ta kullandığımız Excel programı Mac’te ise Numbers olarak geçmekte. Microsoft’ta kullandığımız Word dosyası ise Mac’te Pages olarak geçmekte.

Çalışanlar, Office dosyalarını kullanırken gönderecekleri kişilerinde kullandıkları cihaz Mac değilse sorun yaşamaktadırlar. Numbers olarak gönderdiğiniz dosya, Windows bilgisayarlarında maalesef ki doğru çalışmamakta fakat karşı taraf size Word, Excel olarak bir dosya gönderdiğinde MacOS işletim sisteminde Mac direk bunu kendi dosyalarına uygular ve sorunsuz çalıştırır.

Gel gelelim asıl sorumuza. “MacBook’lara Microsoft Office ürünleri kurulabilir mi?” Elbette, yabancı kaynaklarda geliştirilen ilk bu ürün, sonrasında ise Türk forumlarında fazla da gözükmese de uyumlu bir halde sorunsuz, virüssüz ve temiz bir halde Mac bilgisayarlara kurulabilmekte.

Sizlerde Mac kullanıcısı iseniz, kurmak isterseniz drive.google.com/drive/folders/1ls3g4Hv–_ebjU0tIbArG_raUOGROJRw Google Drive adresinden istediğiniz ürünü kullanabilirsiniz.

müşteri hizmetleri

3 Comments

  1. Outlook programını kullanamıyoruz. Sebebi nedir acaba?

  2. Ben daha önce başka bir siteden indirip kurmuştum. Crackleme işlemini de yaptım sorunsuz çalışıyor ancak kurulum yaptıktan sonra özellikle uyku modunda şarj hızlı tükenmeye başladı. Sanırım uyku modunda dahi olsa arka planda çalışan bir crack mevcut. Uygulamayı kaldırdıktan ve dosya kalıntılarını temizledim. Sonrasında mac air eski şarj performansına döndü.

  3. Kuruluyor ama uyku modunda acayip şarj bitiriyor. Office kurduktan sonra oldu.

Comments are closed.