İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

‘Mac’lerde Yapamayacağınız Şeyler’ Temalı Yeni Windows 10 Reklamları

Microsoft Windows 10 işletim sistemini ön plana çıkartmak için, Mac‘leri de hedef alarak dört yeni reklam filmi yayınladı. ‘Mac’lerde Yapamayacağınız Şeyler’ temalı reklam filmlerinde sizin de anladığınız gibi Mac’ler de yapamayacağınız ama Windows 10 işletim sistemi ile bilgisayarlarda yapabilecekleriniz üzerinde duruluyor.

teknik destek

Windows 10’un özellikle Mac kullanıcı tarafından kıskanılan kişisel asistanı Cortana, işletim sisteminin hatalardan arınmışlığı, Inking yeteneği ile dahili dokunmatik ekranlar ile dizüstü bilgisayarların ekranlarında çizim üzerinde duruluyor ve Microsoft’un işletim ssiteminin çok daha avantajlı olduğu vurgulanıyor.

Her reklam filminde yan yana oturan iki kadından birisinin Windows 10 kullanıcısı diğerinin ise bir Mac kullanıcısı olduğu kompozisyon edilmiş ve Windows 10 kullanıcısının yapabildikleri karşısında Mac kullanıcısının şaşırması özetlenmiş durumda.

Apple’a karşı reklam filmleri ile nam salan Samsung ve HTC’den sonra sırada Microsoft var gibi duruyor. İşte reklam filmleri;

https://youtu.be/k6SVsf0k2i0

https://youtu.be/ln5LU532GuY

https://youtu.be/WHoHKjjttvQ

https://youtu.be/VOV1tQpgAs8

Microsoft’un özellikle kişisel asistanı Cortane ile bu reklam filmlerinin son övünüşleri diyebiliriz. Apple halihazırda OS X 10.12 üzerinde dünyanın en iyi kişisel asistanı Siri entegrasyonu için çalışma yapıyor.

Ayrıca Windows 10’un sahip olduğu Inking yeteğinin, iPad Pro ve Apple Pencil ile oldukça iyi bir şekilde sağlandığını da hatırlatalım. Tüm bunların yanında Apple’In bu özelliği Mac’lere getirmese de çok bir şeyin kaybedilmediğini de hatırlatalım.

müşteri hizmetleri