İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

macOS 10.12.2 ile Mac’lerin Pil Ömründe Ciddi Oranda İyileştirme Yapılıyor!

Apple, iki gün önce macOS 10.12.2 sürümünü yayınladı ve bu güncelleme ile istikrar adına iyileştirmeler ve bazı önemli hata düzeltmeleri yapıldı. Özellikle yeni MacBook Pro kullanıcılarına yönelik büyük grafik sorunlarının çözüldüğünü belirtelim. Ayrıca yeni MacBook Pro kullanıcılarının en önemli şikayetlerinden birisi de pil ömrüydü.

teknik destek

Apple’ın macOS 10.12.2 ile pil ömrü sorununu çözdüğünü rahatlıkla söyleyebiliriz. Mesela %99 pil seviyesindeki yeni MacBook Pro’da kalan zaman 9 saat 21 dakika olarak hesaplanıyor. Bu da Apple’ın yeni MacBook Pro’da taahhüt ettiği pil ömrünü karşılıyor.

Pek çok platformdan Late 2016 MacBook Pro kullanıcısının iyileşen pil ömrüne dikkat çektiklerini belirtelim. Çünkü macOS 10.12.1’de ciddi anlamda büyük sorun söz konusuydu. Öyle ki %99 pil seviyesine sahip bir MacBook Pro’da pil ömrü 5-5.5 saatlere kadar düşüyordu. En azından kullanıcılardan gelen genel bildirimler bu yöndeydi.

macOS 10.12.2’ye genel olarak bakıldığı zaman, sadece yeni MacBook Pro’lar için değil tüm Mac modelleri için üst düzey pil ömrü iyileştirmesinin yapıldığı görülüyor. Bu yönü ile en yeni macOS güncellemesini hız kaybetmeden Mac’inize uygulamanızı tavsiye ediyoruz.

Güncellemeyi Mac App Store üzerinden Mac’inize indirebilir ve yükleyebilirsiniz.

teknik destek