macOS High Sierra Public Beta 1 Yayınlandı

macOS High Sierra

Apple, bu yılki Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı’nın açılış konuşmasında macOS High Sierra’yı tanıtmış ve geliştiriciler için ilk betayı yayınlamıştı. Dün akşam saatlerinde ise macOS High Sierra’nın ilk public betası yayınladı.

teknik destek <

macOS High Sierra Public Beta 1, geliştiriciler için yine dün yayınlanan revize edilmiş macOS High Sierra Beta 2‘ye karşılık geliyor ve Apple’ın beta yazılım programına kayıtlı olan kullanıcılar güncellemeyi Mac App Store’daki Yazılım Güncelleme mekanizması aracılığıyla indirebiliyorlar.

Apple’ın beta yazılım programının bir parçası olmak isteyen kullanıcılar, iOS, macOS ve tvOS betalarına öncelikli olarak erişebiliyorlar. Siz de programa dahil olmak isterseniz ilgili sayfaya beta.apple.com/sp/betaprogram ulaşabilirsiniz.

macOS High Sierra Public Beta 1’i yüklemek isteyen Mac kullanıcıları, öncelikle tam bir yedekleme yapmalıdırlar. Çünkü beta yazılımları kararsızdırlar ve çoğunlukla kullanımı engelleyebilecek hatalara sahip olmaktadırlar. Özellikle macOS High Sierra’yı yüklerken onayınızla gerçekleştirilecek olan ve biraz zaman alan ancak performans açısından oldukça önemli olan Apple File System (APFS)’e geçiş yapmanızı tavsiye ederiz.

macOS High Sierra, macOS Sierra’yı iyileştirmek ve hassaslaştırmak için tasarlandı. Güncel depolama alanı için tasarlanmış daha verimli bir dosya sisteminin yanı sıra, güncelleme makine öğrenimi, harici GPU’lar ve VR içerik oluşturma desteği ile Metal grafik API’nın yeni nesil versiyonu olan Metal 2 ve diğer önemli geliştirmeleri bünyesinde barındırıyor.

macOS High Sierra ile yüksek verimli video kodlaması (HEVC – H.265) macOS High Sierra’ya geliyor ve mevcut uygulamaların bir çoğu güncelleniyor. Siri, müzikle alakalı daha fazla komut için daha doğal bir ses ile desteği kazanırken, Fotoğraflar uygulaması üzerinde önemli geliştirmelerin yapıldığını görüyoruz.

Safari, videolar için yeni bir otomatik oynatma engelleme özelliği ve gizliliğinizi korumak için Akıllı İzleme Engelleme özelliğini sunuyor. Mail uygulaması tarafında ise, maillerin depolama alanında yüzde 35 daha az yer kaplayacak şekilde optimize edildiğini söyleyebiliriz. iMessage verileri artık iCloud’da saklanabiliyor ve yeni iCloud Drive dosya paylaşım seçenekleri ile birlikte yükseltilmiş iCloud depolama planları sunuluyor.

Apple, macOS High Sierra’yı herkese açık olarak bu sonbaharda piyasaya sürecek.

müşteri hizmetleri