İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Mart Ayında Kavisli Ekranı ve Live Photo Özelliği ile iPhone 5se Geliyor!

Sözde Apple‘ın bu yıl iPhone 7’den önce lanse edeceği 4 inç iPhone 6c’nin yerini iPhone 5se isimli yeni iPhone modeli alacak gibi duruyor.

teknik destek

Güvenilir kaynaklara göre Apple 4.7 ve 5.5 inç iPhone’lara göre daha küçük bir ekrana sahip yeni bir iPhone üzerinde çalışıyor. Apple’ın akıllı telefon sektörünü iPhone 6s’den sonra bu şekilde tekrar canlandırmayı planladığı söyleniyor.

Apple’ın yeni 4 inç iPhone modeli bir iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’a göre daha uygun bir fiyata sahip olacak. Apple daha önce böyle bir uygulamayı iPhone 5s‘le yapmış, hem daha ucuz hem de daha alt özelliklere sahip iPhone 5c’yi lanse etmişti.

Yeni cihazın N69 kod adlı olacağı tahmin ediliyor. Yeni 4 inç iPhone’un iPhone 5s’e göre biraz daha iyi özelliklere sahip olacağı da gelen bilgiler arasında. Kısacası Apple’ın Mart ayında lansmanını yapması beklenen yeni iPhone’un son iki iPhone modeline göre daha yenilikçi gözükeceği söyleniyor.

Sizler için yeni iPhone 5se‘nin özelliklerini listeledik;

  • iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’a göre yeni kavisli ekran mevcut.
  • iPhone 6 ile aynı 8 megapiksel arka kameraya, 1.2 megapiksel ön kameraya sahip.
  • Video kaydı için geniş açı ve otofokus özelliği.
  • Apple Pay için NFC desteği.
  • iPhone 6’daki gibi A8 ve M8 işlemciye sahip.
  • iPhone 6s’deki gibi Bluetooth 4.2 ve 802.11ac Wi-Fi donanımına sahip,
  • iPhone 6s’te bulunan Live Photo özelliği,
  • Yine iPhone 6s’deki gibi Gümüş, Uzay Grisi, Altın ve Rose Altın renklerinde geleceği tahmin ediliyor.

iPhone 5se’nin tıpkı iPhone 6s’deki gibi 3D Touch teknolojisine sahip olması söz konusu olmuş iken Apple’ın bu kararı agresif bir karar olarak yorumlanıyor. Çübkü en güncel cihazları iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ta yer alan bu özellik şimdilik büyük bir ayırıcı özellik ve Apple’ın yeni iPhone modelinde ki böyle bir ara modelde bu özelliğe yer vermesi akılları karıştırabilir.

teknik destek