Mayıs Ayı En Çok Satan Akıllı Telefonlar! Lider iPhone 8

Mayıs Ayı En Çok Satan Akıllı Telefonlar! Lider iPhone 8

Apple, akıllı telefon modelleriyle bu yılın Mayıs ayında en çok satan akıllı telefonları arasında liderliği bırakmadı. Counterpoint Research tarafından paylaşılan bilgilere göre ilk sırada iPhone 8, üçüncü sırada iPhone X ve beşinci sırada iPhone 8 Plus modelleri yer aldı.

teknik destek

iPhone 8 Mayıs Ayının En Çok Satılan Telefonu

Nisan ayında Apple, Samsung’a karşı liderliği kaybetmiş ve Samsung Galaxy S9 Plus listenin birinci sırasında yer almıştı. Buna ek olarak Apple’ın iPhone 8 modeliyle Samsung’u küçük bir farkla da olsa geride bıraktığını görebiliyoruz. iPhone 8 ve Galaxy S9 Plus modelleri dünya üzerinde en çok satılan telefonların neredeyse %5’ini kapsıyor.

Mayıs Ayı En Çok Satan Akıllı Telefonlar! Lider iPhone 8

iPhone X için yorum yapmak gerekirse, listeye bakıldığında kötü gözükse de böylesi bir atılım ve yeni bir cihazın hemen kabul görmesini beklemek hata olurdu. iPhone X modelinin %2.3’lük payını başarı olarak görmemiz gerekiyor. Cihazın en pahalı akıllı telefon modellerinden biri olduğunu da unutmadan ekleyelim.

Apple, 2017 yılında çıkardığı modellerle listenin ilk 5’inin 3 sırasını elinde tutmayı başarıyor. Araştırmayı yapan şirket Apple’ın başarısının arkasında Apple’ın reklam stratejileri olduğunu söylüyor.

müşteri hizmetleri