İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Mayıs Ayında Ultra İnce, Spor Metal Gövdeli Yeni MacBook’lar Geliyor

Geçtiğimiz yıl Kasım ayında Apple’ın tamamen yeniden tasarlanmış MacBook iç bileşenlerinin çoğunu ince bir tasarıma ulaştırmak için tedarikçileriyle çalıştığı ortaya çıkmıştı. Bugün DigiTimes’ın yayınladığı rapora göre, Apple tümüyle yeniden tasarlanmış bir metal gövdede, özel menteşeli yeni MacBook’lar üzerinde çalışıyor.

Metal enjeksiyon kalıplama olarak geçen kalıp yapımı Apple’ın tipik iPhone ve benzeri küçük metal parçalarını oluşturmak için üretimde kullanılan  bir metal süreci. Tıpkı Apple Watch’ta olduğu gibi. Apple’a göre MacBook’un iç hacmini küçültmek ve ultra ince bir tasarım elde etmek için özel menteşe kullanımı şart. Raporda Apple’ın dünyanın en ince kayar şase menteşesini üretmek için Amphenol ile işbirliğine gittiği de yer alıyor.

Microsoft’un iş ortakları Microsoft Surface 4 için de parça tedarikçileri de Apple’ın hedefinde. Raporda Apple’ın gelecek planları için karışık bir detay mevcut. Raporda yeni MacBook’ların ne zaman geleceğiyle ilgili hiçbir detay verilmiyor ancak Mayıs ayından söz ediliyor. Yine de bunun ihtimal dahilinde olmadığı açık. Uzmanlar daha çok yeni MacBook’ların WWDC 2016 etkinliğide geleceğini belirtiyorlar.