İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Neden Simsiyah (Jet Black) iPhone 7 Almamalısınız?

Evet Simsiyah iPhone 7 ve iPhone 7 Plus muhteşem görünüyorlar. Ama sadece basın fotoğraflarında bu böyle diyebiliriz. Eğer ki Simsiyah renk seçeneği ile bir iPhone 7 alacaksanız iki kere düşünmeniz gerekiyor. Neden diyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

teknik destek

Öncelikle Simsiyah iPhone 7 için Apple’ın yaptığı küçük açıklamaya bakalım;

Simsiyah iPhone 7’nin parlaklığı, dokuz aşamalı oldukça hassas bir anodizasyon ve cilalama süreciyle elde edilmiştir. Bu parlak yüzey, anodizasyon işleminden geçen diğer Apple ürünleriyle eşit sertliktedir. Ancak kullanıma bağlı olarak zamanla yüzeyin üzerinde küçük çizikler görülebilir. Dilerseniz, iPhone’unuzu korumak için sunulan kılıflardan birini kullanabilirsiniz.

“Küçük Aşınmalar ve Çizikler”

Simsiyah iPhone 7 almamak için en büyük sebeplerden birisi de kolay çizilebiliyor ve aşınabiliyor olması. Kullandığınız süre boyunca iPhone’unuz zamanla yıpranacak ve bir bakıma çirkin gözükecektir. Tabi kılıfla kullandığınızda durum ne kadar iyi olur bilinmez…

Tasarım

İnsanların Simsiyah iPhone 7’yi her şeye rağmen tercih etmelerinin sebebi kuşkusuz iPhone 6/6s benzerliği. Altın, Roze Altın veya Gümüş iPhone 7 aldığınızda elbetteki nispeten 6/6s benzerliği söz konusu olacak. Ama Simsiyah iPhone 7’de böyle bir durum söz konusu değil. Farklı ve oldukça etkileyici bir görüntü söz konusu.

Simsiyah Renk Seçeneği 32 GB Yerleşik Depolama Seçeneği ile Gelmiyor

Apple’ın dikkat çekici renk seçeneği Simsiyah ile akılcı bir satış politikası güttüğünü söyleyebiliriz. 32 GB iPhone 7 veya iPhone 7 Plus’ta bu renk seçeneği yer almıyor. Sadece 128 GB ve 256 GB’da yer alıyor.

Peki Ne Yapmalı?

Hali hazırda bir iPhone 6/6s kullanıcısıysanız ve iPhone 7’ye geçiş yapacaksanız elbetteki tercihiniz mevcut iPhone modellerine göre yeni renk seçeneklerinden yana olacaktır. Bu noktada Simsiyah tek tercih değil. Siyah iPhone 7 daha güçlü yapısı ve rengi ile dikkat çekici.

Üstelik 32 GB yerleşik depolama kapasitesi seçeneği ile de sunulan Siyah renk seçeneği fiyat bakımından da daha uygun olacaktır.

Şu anda, ABD’deki ön siparişlerde en popüler modelin 128 GB Simsiyah iPhone 7 Plus’ın olduğunu da belirtelim. İlgili yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Yinede tercih sizin. iPhone’umu iyi korurum, kaliteli, şeffaf (lisanslı) bir koruyucu kılıf alır o şekilde kullanırım diyenlerdenseniz Simsiyah iPhone 7 daha yerinde bir tercih olacaktır. Ancak iPhone’u koruyucu kılıfsız kullananlardansanız Simsiyah renk seçeneğinden kesinlikle uzak durmalısınız.

teknik destek

2 Yorum

  1. Gökhan Gökhan 18 Eylül 2016

    Telefonu kılıf içinde kullanacaksam renginin ne önemi kaldı ki. Ayrıca telefon alıp da kendini kolladığının 10 katı telefonunu kollayan insanlara da anlam veremiyorum çok saçma….

Yorumlar kapatıldı.