Şimdi yükleniyor

70 Dolara Simsiyah (Jet Black) iPhone 7 Plus!

Sahte iPhone 7 Plus

70 Dolara Simsiyah (Jet Black) iPhone 7 Plus!

Son Güncelleme tarihi 31 Mart 2022 by Teknoloji Haber

Ülkemizde iPhone 7’nin fiyatı ciddi anlamda cep yakıyor. Zaten pahalı olan iPhone’lar, artan dolar kuruna karşı koyamadılar ve daha da pahalı hale geldiler. Şu anda, iPhone 7’nin en ucuz modeli 3.799 TL’den başlayan fiyatlarla satılıyor ve 5.449 TL’ye varan bir fiyatlandırma söz konusu (Güncel iPhone 7 Fiyatları). Özellikle en yeni ve en çekici renk olan Simsiyah (Jet Black) tarafında bir tercih yapacak olsanız işlerin biraz daha karıştığını söylemeden edemeyeceğim.

teknik destek

Apple, iPhone 7 ve 7 Plus için bu renk seçeneğini sadece 128GB ve 256GB’lık varyantlarında sunuyor. Bu da en ucuz Simsiyah iPhone 7 128GB’ın 4.299 TL ve en ucuz Simsiyah iPhone 7 Plus 128GB’ın 4.949 TL olduğu gerçeğini bir kez daha gözümüzün önüne getiriyor. Bu noktada yurt dışından iPhone 7 satın alma fikrini aklımıza getirsekte, Apple’ın son garanti düzenlemesi ile Türkiye’nin uluslararası garanti desteği sunulan ülkeler listesinden çıkartıldığını hatırlıyoruz…

Evet, gerçekten de, Türkiye şartlarında iPhone satın almak zordu artık daha da zorlaşmış durumda. Bu noktada biraz ironi yapmak adına böyle bir yazıyı kaleme almak istedim.

Malumunuz Çinli dostlarımızın boş durmadığı bir dünyada yaşıyoruz ve gerçekten de kopyalama konusunda, bir şeyin sahtesini yapma konusunda o kadar hızlılar ki, daha tanıtılmamış bir akıllı telefonla ilgili ortaya çıkan söylentilerden yola çıkarak dahi o akıllı telefonu birebir kopyalayıp üreticisinden önce piyasaya sürebiliyorlar.

Kopyaladıkları akıllı telefonlar için tasarım noktasında hiçbir sorun yaşamadıklarını rahatlıkla söylemek mümkün. Bu cihazlarda birebir kopyalama söz konusu. Yazılım ve donanım konusunda henüz beklenen düzeye gelebilmiş değiller ki orijinal cihaz fiyatına göre %300-%500 daha ucuza satılan bir cihazdan zaten daha fazlasını beklemek acımasızlık olur.

Sözü daha fazla uzatmadan konuyu Çinli dostlarımızın Simsiyah iPhone 7 Plus’ı eşsiz bir şekilde kopyalamarına getirelim. Kutusundan aksesuarlarına ve tasarımına kadar hiçbir fark gözetemeyeceğiniz şekilde ortaya konulan bu iPhone 7 Plus’ların fiyatları, 75 dolar ile 85 dolar arasında değişiyor. Biz her ne kadar iPhone 7 Plus desekte onlar Goophone i7 Plus diyorlar.

Cihazın genel özellikleri ise şu şekilde;

  • 960×540 çözünürlüğünde 5.5 inç ekran,
  • 8GB yerleşik depolama kapasitesi,
  • 512MB RAM,
  • Quad Core çip,
  • 5 megapiksel arka kamera,
  • 32GB’a kadar arttırılabilen microSD kart desteği,
  • 1500mAh pil kapasitesi,
  • Android işletim sistemi (!) 🙂

vesaire vesaire…

Bahsi geçen iPhone 7 Plus’ın kutu açılım videosunu YouTube kanalı EverythingApplePro yapmış. İşte o video;

Kullanmalık olmayacak bir cihaz olsada, onu bir aksesuar gibi taşımak isterseniz devam ederek satın alabilirsiniz.

teknik destek