Netflix Bu Yıl 15 Milyar Dolar Gelire Sahip Olabilir!

21212

Kısa sürede yayıncılık konusunda dev olarak nitelendirilen Netflix’in bu yıl geçtiğimiz yıla göre 4 milyar dolar daha fazla bir gelir elde ettiği ve 15 milyon dolar kazanacağı söylendi.

teknik destek <

ABD konumlu yayıncı Netflix, ülkemiz ve diğer ülkelerdeki kullanıcılarla beraber toplamda 117 milyon üyesiyle bu yıl 15 milyar dolar kazanacak. Elbette şirketin ilerleyen dönemlerdeki planları ele alındığında bu rakamın çok daha fazla artacağı kesin gibi. USA Today’de bulunan bu iddialar Netflix’in CEO’su Reed Hastings‘in bu hafta bir etkinlikte yer aldığı sıradaki tahminlerine dayanıyor.

Bu hafta karşımıza çıkan bu bilgilerle Netflix, platformunu çok daha aile dostu bir yayıncılığa dönüştürdüğünü söylemiştik. Çünkü şirket, ebeveynler için çocuk güvenliği amacıyla istenmeyen içeriklere pin özelliğini getirmişti.

netflix

Netflix‘in ülkemize ilk geldiği günlerde pek fazla ilgi görmediğini ama geleceğinin parlak olduğunu söylemiştik. Şimdi ise ülkemizde özellikle akıllı TV alan kullanıcıların uygulama mağazasında yer edinen uygulamayı kullanan çok kişi var.

Bu bakımdan uygulama veya platform genel anlamda her bireye hitap eden içeriğiyle, kendini çok güzel pazarlayabiliyor.

müşteri hizmetleri